nahoru

Chystané pokračování Hry o trůny bylo zrušeno. Návrat Bílých chodců se nekoná, HBO však oznámilo náhradu

Martin Bartkovský 30. října 2019 • 12:45
Video se připravuje ...
Řádění draka v předposlední epizodě Hry o trůny
• video: 
HBO

Téměř druhý den po finále osmé řady Hry o trůny se naplno rozjela honba za informacemi k chystanému pokračování. I když byla poslední série některými fanoušky přijata velmi nelibě, stále patří svět G. R. R. Martina k tomu nejvýdělečnějšímu a nejsledovanějšímu, co domovská stanice HBO vytvořila. Je proto velkým překvapením, že bylo chystané pokračování zrušeno. Televizní stanice ale jedním dechem dodala, že už se pracuje na něčem jiném a údajně ještě lepším.

O tom, že se pokračování Hry o trůny již natáčí, jsme vás informovali už v květnu. Seriál, kterému šéfovala Jane Goldmanová, měl ukázat původ Bílých chodců. Jenže to se nepovedlo. Goldmanová natočila pilot a ten se v HBO natolik nelíbil, že televizní stanice celý projekt zrušila. O práci tak přišla nejen ona, ale třeba i potvrzená hvězda Naomi Wattsová, která měla ztvárnit jednu z hlavních rolí.

I když to je velká rána pro všechny fanoušky seriálu, ihned přišla poměrně solidní náplast. Byl totiž oznámen nový seriál ze světa Hry o trůny. Ponese název House of the Dragon a vychází z knížky Fire and Blood G. R. R. Martina o zlatém věku rodu Targaryenů. Sám spisovatel opět dohlédne i na scénář a záštitu nad celým seriálem převzali Ryan Condal (autor seriálu Colony) a Miguel Sapochnik (režisér bitevních epizod Hry o trůny).

House of the Dragon dostal objednávku rovnou na 10 epizod, takže by se jeho zastavení před odvysíláním konat nemělo. Vzhledem k tomu, že je ale na úplném začátku, se jej dočkáme nejdříve na konci příštího roku.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.