nahoru

Největší narozeninový sbor na světě. Plný sál v Karlových Varech dohnal Helenu Třeštíkovou k slzám

Martin Bartkovský 1. července 2019 • 15:00
Video se připravuje ...
Helena Třeštíková dojatě slaví narozeniny a uvádí film Forman vs. Forman na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech
• video: 
Martin Bartkovský

Nesměle stála u mikrofonu, chvěl se jí hlas, ale stejně si vysloužila několikaminutový potlesk ve stoje. Režisérka Helena Třeštíková přivezla do Karlových Varů přímo z Cannes dokument Forman vs. Forman a se slzami vzpomínala, jak jí nejznámější český režisér změnil život. To ještě netušila, jak velké překvapení si pro ni organizátoři připravili. Více než tisícihlavé publikum ve velkém sále hotelu Thermal totiž spustilo píseň Hodně štěstí, zdraví, čímž režisérku dohnal k slzám podruhé. Podívejte se na video!

I když je Helena Třeštíková známá díky časosběrným projektům, u snímku Forman vs. Forman si ona a její režijní partner Jakub Hejna museli vystačit s archivními materiály a režisérovými vzpomínkami, které však na sklonku života už nechtěl říkat na kameru. I tak se ale museli prohrabávat stovkami hodin materiálů a složit ucelenou mozaiku života a díla oscarového režiséra, který nejenže rozbil falešnou komunistickou filmografii, ale nadchl celý svět.

Následné hudební číslo, do kterého se zapojili všichni diváci, se uskutečnilo při příležitosti režisérčiných sedmdesátin, které oslavila před týdnem. A takový dárek tu jen tak někdo nedostal.

Film Reflexu Moje svoboda Film Reflexu Moje svobodaFoto Reflex
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.