nahoru

Soused, parťák nad skleničkou a génius. Jiří Bartoška vzpomíná na kreslíře Vladimíra Jiránka

Martin Bartkovský 2. července 2018 • 10:00
Jiří Bartoška vzpomíná na Vladimíra Jiránka
• video: 
Martin Bartkovský

První červencovou neděli v hotelu Thermal na festivalu v Karlových Varech vdechl časopis Reflex život výstavě neznámých kreslených vtipů Vladimíra Jiránka z filmového a televizního prostředí. Vzpomínku na tohoto geniálního kreslíře a ilustrátora přidal i prezident festivalu Jiří Bartoška. Podívejte se na video.

Vernisáž slavnostně zahájila výstavu, která se koná v průběhu 53. ročníku mezinárodního filmového festivalu. Šéf kulturní rubriky Milan Tesař se postaral o humornou hudební vložku svou variací na hudbu Králíků z klobouku a celé to zakončil Jiří Bartoška, který byl Jiránkovým sousedem a u něhož doma nad sklenkou slavný kreslíř maloval jeden obrázek za druhým. Jeho osobní vzpomínku najdete ve videu a také zjistíte, na kterém z vtipů je zvěčněn sám Bartoška.

Na výstavu kreseb se přijďte podívat do hotel Thermal v rámci filmového festivalu v Karlových Varech.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku