Filmový festival Karlovy Vary: Lovec jelenů - Vietnam, válka a ruská ruleta | Reflex.cz
nahoru

Filmy ve Varech: Lovec jelenů - Vietnam, válka a ruská ruleta v zajeteckém táboře. Tenhle skvělý film prostě musíte vidět v kině

red1. července 2018 • 06:00
1080p720p360p
Filmový festival Karlovy Vary: Lovec jelenů - Vietnam, válka a ruská ruleta v zajeteckém táboře. Skvělý film, který prostě musíte vidět v kině.
• video: 
reflex.cz

Svatba, vojna a ruská ruleta. To jsou hrací karty režiséra Michaela Cimina ve slavném protiválečném dramatu s Robertem De Nirem, Christopherem Walkenem a Meryl Streepovou.

Ocitáme se na ortodoxní svatbě kdesi na venkově v Pensylvánii. Seznámíme se tu se třemi kamarády z hutí i jejich láskami, účastníme se jejich tradic, včetně lovu na jelena. A pak už mladíky čeká cesta na válečná pole ve Vietnamu. Setkávají se až v zajateckém táboře, kde je dozorci nutí hrát ruskou ruletu proti sobě samým. Lovec jelenů představuje mistrovské zpracování vietnamského syndromu. Zároveň jde o brilantní filmovou podívanou: režisér i kameraman Vilmos Zsigmond jsou zde na vrcholu formy.

Ocenění: Film má pět Oscarů a další čtyři nominace.

Lovec jelenů

Režie: M. Cimino / USA, VB 1978

Film můžete vidět v pondělí 2.7. od 21:00 v Karlovarském městském divadle a v sobota 7.7. od 18:30 v Kongresovém sále hotelu Thermal.

33 filmů, které musíte letos v Karlových Varech vidět
Kolektiv autorů 27. června 2018 • 16:14

33 filmů, které musíte letos v Karlových Varech vidět

Remake nejslavnější české postelové scény aneb Formanovy Lásky jedné plavovlásky verze …

red
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější