nahoru

Filmy ve Varech: Donbas - stačí málo a podobný konflikt jako na Ukrajině může být i Česku

red 5. července 2018 • 06:00
Donbas
• video: 
reflex.cz

Intenzívní, podmanivé obrazy ze současného válečného konfliktu na Ukrajině. Zkušený Sergej Loznica opět předvádí výsostnou filmařinu, zde inspirovanou estetikou youtubových svědectví.

Kaž­dá kapitola začíná banálně: herci se líčí v karavanu, proruský politik navštěvuje porodnici, pasažéři cestují autobusem do okupovaného sousedství… Navštěvujeme úkryt, kde se v zatuchlých místnostech tísní desítky lidí, jsme svědky bizarní novoruské svatby. Pod tlakem souvislostí žezlo přejímají barbarství a propaganda. Právě ta Loznicovi v Donbasu leží v žaludku nejvíc. Získal za něj cenu za nejlepší režii v canneské sekci Un certain regard.

Ledový pocit: Stačí málo a může se to stát i u nás.

Donbas

Režie: S. Loznica / Francie, Ukrajina, SRN, Holandsko, Rumunsko 2018

Film uvidíte v pátek 6.7. od 10:00 v Karlovarském městském divadle.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku