nahoru

Filmy ve Varech: Beze stop - na tenhle film nechoďte bez důkladného vybavení do přírody

red 29. června 2018 • 10:40
Beze stop
• video: 
reflex.cz

Intimní survivalové drama. Will (Ben Foster) se svou třináctiletou dcerou Tom žijí v přírodní rezervaci na okraji oregonského Portlandu. Přespávají ve stanu, skrývají se před lidmi. Jenom pro jídlo chodí do samoobsluhy.

Jde o dobrovolné rozhodnutí, Will dceru příkladně vychovává. Pak ale rodinu vypátrá policie. Následuje přesídlení na venkovskou farmu, kde se hrdinům pranic nelíbí. Táhne je to zpátky do lesů, mimo civilizaci… Osm let po dramatu Do morku kosti, kde se Jennifer Lawrenceová vydá hledat zmizelého otce, se přemýšlivá režisérka Debra Graniková vrací k lásce mezi otcem a dcerou. Minimalisticky, ale o to přesněji mapuje tu křižovatku, kdy se z dítěte stává dospělý.

Varování: Bez kápézetky se v kině radši neukazujte.

Beze stop

Režie: D. Graniková / USA 2018

Film můžete vidět v sobotu 30.6. od 10:00 v Kinosále Národní dům a ve čtvrtek 5.7. od 14:00 Velkém sále hotelu Thermal.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku