nahoru

Historický okamžik: Jiří X. Doležal na červeném koberci v Karlových Varech

red5. července 2017 • 22:45
Historický okamžik: Jiří X. Doležal na červeném koberci v Karlových Varech
foto: Ngyen Phuong Thao

Na filmovém festivalu v Karlových Varech proběhne každý den několik premiérových promítáni. Ve středu 5. července však proběhla jedna, která se zapíše do dějin. A pokud ne do dějin festivalových, tak určitě do dějin Reflexu. Na letošní 52. druhý ročník jsme totiž poprvé v historii našeho časopisu přivezli do Varů vlastní film!

Po dva měsíce sledoval režisér Igor Chaun našeho reportéra Jiří X. Doležala. Ten se mu svěřil i s těmi nejintimnějšími detaily svého života. Původně krátkometrážní snímek se v průběhu natáčení a zejména finálního střihu změnil na regulérní celovečerní dokumentární film.

Po premiérovém uvedení, které se setkalo s velkým diváckým ohlasem, se můžete těšit na další promítání. To nejbližší se uskuteční již ve čtvrtek 6. července opět v Karlových Varech a to od 15.30 v hotelu Thermal. Další možnost podívat se na film budou mít návštěvníci hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Okamžiky slavnostní premiéry zachytila fotografka Ngyen Phuong Thao, podívejte se:

Vše o filmu JXD: Nepřesaditelný čtěte zde >>>

red


Klíčová slova: jxd, KVIFF, nepřesaditelný, Igor Chaun


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku