Víme první: Oscarový herec Casey Affleck bude hostem festivalu v Karlových Varech | Reflex.cz
nahoru

Víme první: Oscarový herec Casey Affleck bude hostem festivalu v Karlových Varech

red15. května 2017 • 18:00
Víme první: Oscarový herec Casey Affleck bude hostem festivalu v Karlových Varech
foto: Profimedia.cz

Casey Affleck, letošní držitel Oscara za hlavní roli ve filmu Místo u moře (Manchester by the Sea), letos v červenci osobně převezme Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Jedenačtyřicetiletý herec Casey Affleck je jednou z nejprogresívnějších osobností současného amerického filmu. Za mimořádně silné, komorní a se smyslem pro černý humor natočené drama Místo u moře byl, jak mu mnozí předpovídali už předem, oceněn Oscarem, Zlatým glóbem a víc než čtyřicítkou dalších cen.

Společně se scenáristou a režisérem Davidem Lowerym a producenty Tobym Halbrooksem a Jamesem M. Johnstonem představí na 52. ročníku MFF KV svůj další film, fascinující filmovou poému A ghost story.

Poprvé byla k vidění letos v lednu na festivalu Sundance.

1080p 720p 480p 360p 240p
Český trailer na film Místo u mořeVIDEO Falcon/Total Film

„Jsme velmi rádi, že Casey Affleck přijal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a zároveň na 52. ročníku festivalu představí film režiséra Davida Loweryho A Ghost Story, kde vytvořil jednu z rolí. Karlovarský festival v uplynulých letech s velkým ohlasem promítal předchozí snímek režiséra Loweryho Ain’t Them Bodies Saints, jehož uvedení se bohužel nemohl Casey Affleck z pracovních důvodů zúčastnit. Caseyho Affleka si vážíme jako jedné z nejzajímavějších hereckých osobností současného amerického filmu. Pro festival je ctí, že při příležitost uvedení nového filmu Davida Loweryho A Ghost Story bude moci uvítat oba tvůrce osobně,“ říká Jiří Bartoška, prezident festivalu.

Casey Affleck herecky debutoval ve filmu režiséra Guse Van Santa Zemřít pro…(To Die For, 1995), natočil s ním i filmy Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting, 1997) nebo Gerry (2002). Na hvězdnou kariéru největší velikosti už má našlápnuto dobrou dekádu; jeho herecká všestrannost se projevuje ve filmech různých žánrů, výrazových stylů i rozpočtů — od divácky vřele přijaté trilogie režiséra Stevena Soderbergha Dannyho parťáci (Ocean Eleven) přes výpravnou sci-fi Christophera Nolana Interstellar (2014), kriminální drama Triple 9 (2016), působivou krimi romanci Ain’t Them Bodies Saints (2013), na níž spolupracoval právě s režisérem Davidem Lowerym, až k nezávislému snímku Steva Buscemiho Samotář Jim (Lonesome Jim, 2005).

Slavný tanečník Sergej Polunin: Ruský znak na ruce jsem si rozškrábal těsně před anexí …

V roce 2008 získal své první nominace na Oscara a Zlatý glóbus za výkon v krimidramatu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007), režiséra Andrewa Dominicka, kde hrál po boku Brada Pitta. Často spolupracuje s podobně naladěnými mladými tvůrci, kteří hereckou profesi kontinuálně rozšiřují o scenáristiku, režii či produkci. Mezi ně patří jak Caseyho starší bratr Ben Affleck, tak Matt Damon či nejlepší přítel Joaquin Phoenix.

Se svým neméně slavným a talentovaným bratrem Benem Affleckem se několikrát potkal jako herecký partner ve filmech Dobrý Will Hunting, Hledám Amy (Chasing Amy, 1997), 200 cigaret (1999), ale též si zahrál pod jeho režií v kriminálním dramatu Gone, baby, Gone (2007). S Mattem Damonem se společně objevili v Dannyho parťácích (Ocean Eleven), ale také ve Van Santově snímku Gerry, na němž se Casey Affleck podílel i autorsky.

Největší sci-fi klasika je zpátky! Podívejte se na nové záběry z filmu Blade Runner 2049

S Mattem Damonem a Summer Phoenixovou hrají rovněž v cenami ověnčené hře Kennetha Lonergana This Is Our Youth, která byla Affleckovým divadelní debutem v londýnském West Endu.

Důkazem toho, že svůj potenciál neomezuje pouze na herectví, je jeho autorská a producentská činnost. Společně s Joaquinem Phoenixem napsali a pod Affleckovou režií si zahráli v komedii I’m Still Here (2010), v příštím roce by do kin měl přijít snímek Light of My Life, k němuž Casey napsal scénář, režíroval ho a zahrál si hlavní roli.

Třetí společnou prací s režisérem Dawidem Lowerym pak bude právě natáčený film The Old Man and the Gun, kde hraje společně s Robertem Redfordem a Sissy Spacekovou.

Když se Ukrajinci a Poláci navzájem vyvražďují: Skvělý film Volyň ukazuje „slovanskou …
Oscarový režisér Adam Elliot: Mým hrdinou prostě vždycky bude Jan Švankmajer,…

red


Klíčová slova: KVIFF, Casey Affleck, film, festivalDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější