nahoru

Barťák vzkazuje, že ta cena má nevyčíslitelnou cenu! Janžurová vysvětluje krádež křišťálového glóbu

Martin Bartkovský 2. července 2022 • 12:55
Video se připravuje ...
Festivalová znělka KVIFF 22 s Ivou Janžurovou, režie Ivan Zachariáš
• video: 
KVIFF.TV

Hvězdou letošní černobíle znělky karlovarského filmového festivalu je česká herečka Iva Janžurová. V tradičním spotu, který na festivalu zahajuje filmové projekce, sedí na policejní stanici a snaží se policistovi vysvětlit, jakou cenu má křišťálový globus, který převzala na 50. ročníku v roce 2015. Podívejte se na video.

Nová znělka, kterou tradičně režíroval Ivan Zachariáš, měla premiéru na slavnostním zahájení 56. Ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Hlavní hrdinkou je legendární herečka Iva Janžurová, která před sedmi lety získala přímo z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary za mimořádný přínos české kinematografii.

V minipříběhu znělky hraje hlavní roli právě Iva Janžurová. Ta musí v nepříjemném prostředí ošuntělé policejní stanice vysvětlovat apatickému policistovi, jak velkou cenu pro ni křišťálový globus měl. Nesetká se s pochopením ani ve chvíli, kdy jí napíše Jiří Bartoška, že ta cena má cenu doslova nevyčíslitelnou. Klip pak dospěje do své bizarní a nečekané pointy. „To jsem zvědavý, kolik lidí ta znělka letos urazí,“ glosoval její premiéru Marek Eben přímo ve velkém sále hotelu Thermal.

Podívejte se na znělku s Ivou Janžurovou ve videu v úvopdu článku a dejte nám vědět do komentářů, co na ni říkáte.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.