nahoru

 Atmosféru karlovarského festivalu i letos bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV

-red- 11. června 2022 • 09:18
 Atmosféru karlovarského festivalu i letos bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV
foto: KVIFF.TV

Díky oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE mohli atmosféru 55. ročníku sledovat filmoví fanoušci po celém světě. Po úspěšném pilotním startu platformy letos pokračují pořadatelé festivalu v jejím dalším rozvoji. Ani letos nebude KVIFF.TV LIVE na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary chybět a během 56. ročníku, který proběhne od 1. do 9. července, bude divákům zprostředkovávat ty nejdůležitější momenty přímo z centra dění. Současná podoba KVIFF.TV také nově obsahuje knihovnu více než 500 filmů a už nyní divákům nabízí např. festivalový warm-up v podobě snímků, které byly úspěšně uvedeny v programu festivalu loni i v předešlých letech.

„Spolu s kolegy z programového týmu festivalu bedlivě sledujeme směřování současného světového filmu, proto s radostí a cinefilským vzrušením vítáme možnost podělit se o zážitky ze zhlédnutých snímků nejen s diváky festivalovými v průběhu deseti letních dnů, ale i s naším novým virtuálním obecenstvem dvanáct měsíců v roce. Chceme, aby se diváci v našem online kině cítili skvěle, proto vedle kvalitních filmů nabídneme i pestrý alternativní obsah, který emoci z viděných snímků umocní a nabídne další, neméně vzrušující rozměr mimořádného diváckého zážitků.“ doplňuje umělecký ředitel Karel Och.

Festivalový průvodce Janka Rubeše, každodenní zprávy se Sašou Michailidisem i filmové tipy od Karla Ocha a jeho týmu

Praktickým průvodcem každého návštěvníka festivalu se ve vysílání KVIFF.TV LIVE opět stane KVIFF Guide Janka Rubeše, moderátor Saša Michailidis každý den divákům prostřednictvím Festivalových zpráv nabídne přehled stěžejních událostí. Diváci se mohou těšit i na pokračování úspěšné série rozhovorů Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X se zajímavými hosty festivalu, v pořadu Meet the Filmmakers se představí tvůrci, kteří prezentují své filmy v rámci programu letošního ročníku. Filmovou inspiraci na každý den zajistí dramaturgický tým v čele s uměleckým ředitelem Karlem Ochem v pořadech Film Brief a Curator’s Choice. Cyklus Legendy KVIFFU představí další klíčové osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do karlovarské historie, a pořad Slavné festivaly zase poodhalí zákulisí věhlasných svátků filmu. 

Stejně jako loni se tedy všichni cinefilové mohou díky KVIFF.TV těšit na nepřetržitý přísun videonovinek z dění na festivalu, speciální informačně-publicistický obsah připravený k letošnímu programu, rozhovory, oblíbené živé přenosy slavnostního zahájení, úvodů k filmům i příjezdů na červený koberec, soutěže o festivalové ceny a slow TV z nejfrekventovanějších míst festivalu. Živé přenosy mohou diváci sledovat v reálném čase a doslova se tak přenést na červený koberec nebo jakoukoliv jinou významnou událost. Veškerý festivalový obsah bude divákům po celém světě dostupný i ze záznamu, v českém či anglickém jazyce s titulky, a to zdarma přímo na webové platformě KVIFF.TV. 

KVIFF.TV jako nová VOD služba s celoročním filmovým obsahem

Stěžejní novinkou KVIFF.TV je start celoročního provozu platformy s knihovnou více než 500 filmů. Ta nabídne kurátorovaný výběr filmů, který vznikl pod vedením zkušeného programového týmu karlovarského festivalu a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Exkluzivně tak můžete již nyní na KVIFF.TV zhlédnout například Amélii z Montmartru. Nejoblíbenější i nejoceňovanější vítěz Křišťálového glóbu za nejlepší film byl na karlovarském festivalu ve světové premiéře uveden před 21 lety. Z programu 

loňského ročníku festivalu ve filmové knihovně najdete během června také romanci Jana Foukala Marťanské lodě a exkluzivně i snímek Joachima Triera Nejhorší člověk na světě. V online premiéře můžete na KVIFF.TV vidět i film C’mon C’mon v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem. Filmová nabídka se dále bude rozšiřovat každý týden.

Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným, filmové novinky nad rámec předplatného pak předplatitelé mohou získat s výraznou slevou. Bezprostředně po festivalu KVIFF.TV nabídne i několik snímků z programu letošního 56. ročníku, naplno tak odstartuje své celoroční fungování a umožní festivalovým fanouškům dopřávat si kvalitní filmové zážitky po celý rok. 

Spuštění streamovací platformy dále rozšíří portfolio skupiny KVIFF Group, která po vstupu Rockaway Capital do Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zastřešuje všechny aktivity kolem největší kulturní události v tuzemsku. KVIFF.TV tím umožňuje karlovarskému festivalu posunout vlastní kulturní a společenské události do neomezeného on-line prostředí a stává se významným komunikačním prostředkem s milovníky filmu v Česku a Slovensku, v plánu je i expanze do ostatních zemí regionu CEE. 

-red-Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.