Investování není jen pro boháče | Reflex.cz
nahoru

Investování není jen pro boháče

red8. listopadu 2018 • 10:00
Investice
Investice
• foto: 
TopForex

Mezi Čechy panuje mýtus, že investování je jen pro bohaté. Že pokud člověk za miliony korun nekoupí nemovitost nebo pořádný balík akcií, je taková investice vlastně zbytečná a nic moc nevynese. Přitom nic není vzdálenější pravdě. Stačí jen dodržovat pár jednoduchých pravidel bezpečného investování a sledovat, jak vám portfolio roste.

Výhodou investování je jeho jednoduchost – a to zejména v případě, že na něj nejste sami. Proto je důležité si dříve, než investujete své první peníze, položit otázky jako kolik, na jak dlouho a rovněž s kým. Dobrý a prověřený bankovní či finanční poradce totiž vaše peníze dokáže zachránit od nechtěné pohromy, a proto je vhodné si banku či finanční instituci důkladně prověřit a ověřit si, že se jedná o spolehlivého a férového obchodníka, který má všechny potřebné licence.

I přesto se však hodí mít představu o základních principech investování i o zbytečných chybách, kterých se dopustili mnozí před vámi. Hlavním mottem investic by mohla být poučka, že zisky minulé nejsou v žádném případě zárukou zisků budoucích. To platí, ať hovoříme o ceně akcií, hodnotě nemovitosti či vývoji HDP. Pamatujete si třeba na akcie Nokie, propad nemovitostního trhu v USA či současný kolaps Venezuely? Ekonom Nassim Taleb tento princip ilustruje na příkladu očekávání nejmenovaného krocana. Ten se má v posledních třech letech stále lépe, jídla mu přibývá, lidé na něj jsou stále milejší. Nemá jakýkoli důvod očekávat, že by se na tom cokoli mělo měnit.

Jak dopadl krocan a co má společného se světem investic? Jaká pravidla při investování dodržovat? Dočtěte si článek ZDE >>>

10 vtipných fotek a jak vznikají neobvyklé situace
red 26. listopadu 2013 • 14:47

10 vtipných fotek a jak vznikají neobvyklé situace

Harvey Weinstein: Mocný muž Hollywoodu, producent skvělých filmů i sexuální násilník

red


Klíčová slova: investice, investování, peníze


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Privilegované volby: Stane se Andrej Babiš novým prezidentem ČR?
PREMIUM X Karel Steigerwald: Fámy, které cloumají státem, jsou nejriskantnějším nástrojem politiky
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná správa povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější