Nový fond EDULIOS zahájil pod vedením Martina Skalického úspěšné nákupní tažení | Reflex.cz
nahoru

Nový fond EDULIOS zahájil pod vedením Martina Skalického úspěšné nákupní tažení

LeT14. července 2016 • 17:21
Nový fond EDULIOS zahájil pod vedením Martina Skalického úspěšné nákupní tažení
foto: archiv

Roční výnos z pronájmu budovy je bezmála 4 miliony euro. Moderní administrativní budova CityWest B1 ležící v pražských Stodůlkách je první realitní investicí nemovitostního fondu EDULIOS, který ji zařadil do svého podfondu Alfa. Ten se zaměřuje na právě na investice do administrativních budov v Praze. Jde o první velký obchod tohoto fondu, který má ambice zaujmout přední příčky mezi fondy kvalifikovaných investorů na českém trhu. Předpokládaný roční výnos z pronájmu budovy CityWest B1 činí zhruba 4 miliony euro.

Za novým fondem stojí největší tuzemská privátní investorská skupina CIMEX, jejíž portfolio zahrnuje bezmála 100 000 m2 kanceláří, logistických center a dalších komerčních objektů. Skupina ročně bilancuje se sumou okolo 7 miliard korun. V rámci fondu tak skupina umožní investorům přímé spoluvlastnictví žádaných a profitujících komerčních nemovitostí. Fond je navíc otevřen pouze kvalifikovaným investorům, kteří mají zkušenosti s investičními nástroji.

Nemovitosti na investičním trhu představují stabilitu. „Investice do nemovitostí jsou dlouhodobě oblíbeným investičním nástrojem, který nabízí stabilní výnosnost, nízké riziko i možnost dvojitého příjmu jak z pronájmu budovy, tak jejího zhodnocení,“ vyzdvihuje přednosti nemovitostí ředitel fondu Martin Skalický.

Právě Martin Skalický je jednou z klíčových osobností fondu. Zodpovídá za vedení společnosti a rozhoduje o investiční strategii fondů v rámci Eduliosu. „Pro mě je práce na rozvoji aktivit Fondu EDULIOS a jeho podfondů je obrovská výzva. Mohu naplno využít své více jak osmileté zkušenosti z rozvoje a řízení jednoho z největších otevřených nemovitostních podílových fondů v ČR na pozici člena a později předsedy představenstva (REICO nemovitostní fond České spořitelny). Spolu s kolegy, zkušenými manažery ze skupiny CIMEX, která vlastní a spravuje rozsáhlé portfolio kancelářských objektů, hotelů a developerských příležitostí, tvoříme sehraný tým. Mohu slíbit, že uděláme vše proto, abychom naplnili očekávání našich investorů,“ říká ke svému angažmá Skalický. 

Staví se nekvalitně. Problém se objeví až spadnou první domy, říká Radek Bedrna

Česko už dávno není evropská montovna. Constantin Kinský o byznysu s Francií

LeT
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější