nahoru

Hamáček si dupnul a létaly židle. Jednou, možná, ještě se uvidí, ČSSD opustí vládu

Dominik Landsman 2. července 2019 • 07:40
Předseda ČSSD, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček hostem pořadu Epicentrum 6.6.2019.
Předseda ČSSD, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček hostem pořadu Epicentrum 6.6.2019.
• foto: 
archiv Blesku

Na české politické scéně mají všichni akorát plnou hubu keců, ale skutek utek. Opravdu politické „tvrďáky“ by mohl člověk spočítat na prstech jedné ruky.  Jedním z těch největších tvrďáků je bezesporu předseda ČSSD Jan Hamáček. O něm kolují v Poslanecké sněmovně historky, nad kterými jednomu vstávají vlasy hrůzou.

Jan Hamáček prý parkuje na invalidech, netřídí odpad a navíc je vegan, ale nikomu to neříká. V Poslanecké sněmovně se ho všichni bojí a našlapují před ním po špičkách. Prý dokonce jednou netleskal v letadle při přistání. S takovou pověstí není divu, že si Jan Hamáček vyšlápl nejen na Andreje Babiše, ale i na Miloše Zemana.

Neochvějný, statečný, nezlomný a stále si na svém trvající Jan Hamáček prohlásil, že Miloš Zeman nemá co otálet s odvoláním ministra kultury Staňka a ať bleskurychle jedná a Staňka vypoklonkuje a jmenuje novým ministrem Šmardu, jinak ať si ho Zeman nepřeje a Babiš taky. Ať si ho nepřeje nikdo. Hamáček všem ukáže. No jo, jenomže Zeman je Zeman a odmítá Staňka odvolat.

To se Hamáček rozzuřil. Létaly vzduchem židle i stoly. „Já tomu senilovi ukážu,“ soptil vzteky Hamáček, nakráčel za Andrejem Babišem a oznámil mu, že Babiš podá na Zemana kompetenční žalobu, jinak uvidí. Všichni uvidí. A víte co? Nic se nedělo. Babiš žádnou žalobu nepodal a Zeman nikoho neodvolal.

I tu Honza Hamáček vzteky utopil v potoce deset koťátek a v kanceláři se porval do krve s několika výrostky, aby vybil svůj vztek, načež oznámil, že pokud Zeman toho Staňka neodvolá, ČSSD odejde z vlády a bude. No a co myslíte? Zeman Staňka neodvolal.

Hamáček prokopnul vzteky zeď a vyrazil zuby několika svým poslancům. Následně řekl, že pokud Staněk bude ještě v neděli strašit ve vládě, ČSSD odchází. Půjde prostě pryč. Kam, to neřekl, ale všichni tak nějak tušíme, kam půjde. A Zeman nic. Neodvolal.

„Tak počkáme do úterý. V úterý to ale už stoprocentně rozsekneme,“ hulákal odhodlaný Hamáček.

Až se v úterý vůbec, ale vůbec nic nestane, Honza se půjde poradit se svým horoskopářem, co dál, a ten mu jako vždycky poradí, aby rozhodnutí odložil. Čím dál Hamáček bude rozhodnutí odkládat, tím to bude pro všechny lepší. Kdo ví, třeba se na to jednoho dne zapomene a Hamáček tak nebude za ustrašeného idiota, který štěká, ale nekouše.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je nový film s Aňou Geislerovou.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.