nahoru

Dle předpovědi se v roce 2019 nestane nic zajímavého. Vláda navrhuje rok přeskočit, novináři si shánějí brigády

Dominik Landsman31. prosince 2018 • 17:40
Šťastný Nový rok!
Šťastný Nový rok!
• foto: 
Profimedia

S nepříjemnou zprávou přispěchali přední čeští věštci, kteří předpověděli, že v roce 2019 se nestane vůbec nic zajímavého. Tato skutečnost negativně zasáhne převážně novináře, kteří tak nebudou mít de facto o čem informovat. Mnozí z nich si začínají na příští rok shánět novou práci anebo jenom brigádu s tím, že v roce 2020 se to určitě změní a přijdou zase dobré časy.

„Koukám do kávové sedliny už několik hodin a prostě ne. Prostě se nic zajímavého nestane. Je mi líto. Když zkusím vyvěštit z prasečích střívek, vychází mi to podobně. Můžu oficiálně potvrdit, že rok 2019 bude nejnudnějším rokem za posledních minimálně sto let,“ prohlásil šaman Šimon, rodným jménem Jiří Soukup, který jako zástupce České věštecké komory provádí oficiální odhad na další rok.

Novinářská obec se odmítla smířit s tímto nepříznivým odhadem a obrátila se proto na několik dalších nezávislých věštců, kteří však do jednoho vyvěštili to samé jako šaman Šimon.

„Hvězdy nikdy nelžou. V roce 2019 bude nuda,“ rezolutně prohlásila paní madam Esmeralda, která se specializuje na věštění z horoskopů.

Nebude kampaň?

Novináři byli natolik zoufalí, že se obrátili i na sudokáře, tedy novou odnož šarlatánství, která se specializuje na předpovídání budoucnosti ze sudoku a křížovek. Ani tam na novináře nečekali dobré zprávy.

Zoufalost a skepse novinářů dopadla na celou společnost. Ponurá nálada panuje i v parlamentu. Vláda pod vedením Andreje Babiše ve vlastním zájmu přemýšlí, co udělat. Andrej Babiš nepotřebuje klid. Kolem něho se musí pořád něco dít, aby to mohl označit za kampaň. Když bude ticho po pěšině, nebude to moct obrátit ve svůj prospěch a preference půjdou dolů.

Z toho důvodu vláda vážně uvažuje, že rok 2019 přeskočíme.

Co se změní

„Žijeme v progresivní době. Musíme pořád směřovat kupředu. Invence jsou cestou k pokroku. Pokud se v roce 2019 nic nestane, nemůže nás to přece nikam posunout. Vážně proto zvažujeme, že rok 2019 přeskočíme a vplujeme rovnou do roku 2020. Ten by měl být rokem velkých změn a zásadních rozhodnutích. To je přesně takový rok, jaký potřebujeme,“ vysvětloval Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Tímto svým zamýšleným krokem si naklonil všechny novináře. Ne jen ty z jeho médií, ale i ty, kteří proti němu brojili. Společný nepřítel, tedy nudný rok 2019, je spojil.

A co z toho vyplývá pro obyčejné lidi? Podle analýzy agentury Modus nic. Vynecháním roku 2019 se pro běžného občana nic nemění. I nadále bude muset platit daně a chodit do práce.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku