Macinka se pokusil políbit Orbána přímo na pódiu. Aspoň jsem si sáhnul, přiznal po nepovedeném pokusu
Ministr zahraničí Petr Macinka se účastnil předvolební akce maďarského premiéra Viktora Orbána, která byla umně schovaná za Velké shromáždění Patriotů. Viktor Orbán si na tuto sešlost pozval veliká politická jména napříč celou Evropou a potom taky Macinku, aby o něm něco hezkého řekli a tím ho podpořili v následujících volbách. To byl celý účel této akce.
Upozornění: Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.
Nejhorlivější ze všech pozvaných hostů byl právě český ministr, který při své pochvalné řeči ztratil všechny zábrany a Orbánovi vyznal lásku. „Viktor je skvělý člověk. Je to báječný člověk. Je to muž,“ začal Macinka svůj projev s líbezným pohledem kamsi do dáli.
„Ráno vstávám s myšlenkou na Viktora a večer s tou samou myšlenkou i usínám. Viktore, děláš můj svět lepším místem. Děláš ho lepším pro nás všechny. Nejen pro Maďarsko, ale i pro zbytek Evropy. Jsi příkladem pro všechny.























