Petr Fiala, premiér České republiky

Petr Fiala, premiér České republiky Zdroj: Nguyen Phuong Thao

Fialova drahota: Lidé nemají peníze na Vánoce, tak místo Štědrého dne oslaví levnější svátek

Dominik Landsman

Rostoucí ceny, které ekonomové označují jako „Fialovu drahotu“, udeřily v předvánočním čase v plné síle na obyčejné lidi a pro mnohé to znamená jediné. Nemají peníze na Vánoce. Řada rodin z České republiky tak na Štědrý den musí Vánoce oželet a místo nich aspoň oslaví Velikonoce či jiný levnější svátek.

Upozornění: Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

„Vánoce letos finančně nezvládám. Prostě na ně nemám. Jsou to astronomické výdaje. Pokud nepočítám dárky, což je ohromující výdaj, tak to máte vánoční stromeček, vánoční ozdoby, cukroví, kapr s bramborovým salátem a další a další vánoční výdaje. Při současných cenách to jsou astronomické částky,“ stěžuje si pan Aleš Molnár z Brna.

„Místo Vánoc jsme se s rodinou rozhodli, že na Štědrý den oslavíme Velikonoce. Ty jsou mnohem levnější. Koupíme pár vajec a pro mě a pro syna narvu někde v remízku proutky a upletu nám pomlázku. Mašle doma máme, takže výdaje budou minimální,“ rozhodl se Aleš Molnár, který na Štědrý večer půjde do města s pomlázkou koledovat.

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat