Ilustrační koláž

Ilustrační koláž Zdroj: koláž Michal Kořán

Prezidenta Československa Zítka zatkla policie při státní návštěvě slovenského venkova

Slovensko si zadělalo na pořádný mezinárodní skandál, když slovenští policisté zatkli v prasečím chlívku československého prezidenta Pavla Zítka. Ten na Slovensko odjel na státní návštěvu poté, co na něho byl vydán evropský zatykač.

Upozornění: Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

„Mohu potvrdit, že státní policie zatkla na základě evropského zatykače muže, který se při zatýkání aktivně oháněl průkazkou prezidenta Česko­slovenska a odvolával se na diplomatickou imunitu. Muž byl nalezen zahrabaný v seníku v soukromém prasečím chlívě, kde podle svých slov vykonával státní návštěvu,“ prozradil Marian Kunštát, tiskový mluvčí slovenské policie.

Podle policejního mluvčího československý prezident při zatýkání ­kladl aktivní odpor, vyhrožoval vyhlášením války a dožadoval se audience u Putina. Nakonec, když pochopil, že zatčení proti jeho vůli nedokáže zabránit, snažil se policisty uplatit fény na výrobu studánkové vody proti rakovině. Ani to mu nebylo nic platné, tak putoval do cely předběžného zadržení.

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat