nahoru

Žáci se už do školy nejspíš nikdy nevrátí. Připravují se proto na brzký nástup do práce

Dominik Landsman4. března 2021 • 18:30
Žáci se už do školy nejspíš nikdy nevrátí. Připravují se proto na brzký nástup do práce
foto: Profimedia

Když prvního března vláda zavřela mateřské školy i školy pro zbylé dva ročníky, které měly dovoleno se zde vzdělávat, tvrdila, že to je jenom na tři týdny.

Tomu, že to je na tři týdny, však nevěří patrně ani samotná vláda, takže je velmi pravděpodobné, že otevření škol se bude odkládat, až se jednoho krásného dne zapomene, že nějaké školy jsou, a žáci se již do škol nikdy nevrátí. 

„Já s tím, že se Honzík vrátí do školy, už nepočítám. Nebude to mít kluk v životě lehký. Přeci jenom má za sebou necelé tři roky základní školy a z toho druhou a třetí třídu vesměs pouze distančně, ale musíme se s tím nějak naučit žít. Dneska vezu Honzíka na pohovor. Sice chtěl být odjakživa kosmonautem, ale na to bohužel nemá vzdělání a ani nikdy mít nebude, tak ho vezu na pohovor k technickým službám, že by alespoň na ulici sbíral odpadky. Dostane reflexní vestičku, bude na čerstvém vzduchu a najde si tam určitě i nějaké kamarády. Mohl dopadnou hůř,“ myslí si paní Hana Králová, jejíž devítiletý syn strávil tento školní rok ve škole jen čtyři týdny a nyní začíná jeho další životní etapa.

„Školy se už nikdy neotevřou, to je mi naprosto jasné. Čím dřív si to rodiče uvědomí, tím dříve mohou jejich děti začít chodit do práce a budovat si kariéru,“ dodala paní Králová. 

 

Zatímco malý Honzík Král se pokusí urvat štěstí v technických službách, další a další rodiče se snaží najít pro své děti uplatnění na trhu práce.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku