nahoru

Testy do škol bude dodávat ruská mafie, dali top nabídku, vysvětlil Babiš, proč ISIS nevyhrál tendr

Dominik Landsman23. února 2021 • 18:30
Testy do škol bude dodávat ruská mafie, dali top nabídku, vysvětlil Babiš, proč ISIS nevyhrál tendr
foto: ČTK / Šálek Václav

Nad návratem žáků do školních lavic visí stále otazník. Aktuální vývoj pandemie jejich návratu není příliš nakloněn, a navíc je jejich návrat podmíněn pravidelným testováním studentů. 

Asi největší kámen úrazu je v této situaci výběr dodavatele testů, protože vláda nemůže vybrat nějakého spolehlivého tuzemského dodavatele či výrobce, ale nějaký podivný zahraniční nesmysl.

„Těch kandidátů bylo několik a naše požadavky byly samozřejmě co nejvyšší. V první řadě jsme trvali na tom, aby dodavatelská firma měla co nejvíce nezjistilené majitele, popřípadě aby bylo jasné, že ve vedení firmy figurují výhradně takzvaní bílí koně.

Rovněž byl jedním z našich požadavků, aby firma neměla doposud s distribucí testů žádné zkušenosti, a ještě lépe, aby vznikla maximálně týden před vypsáním tendru.

Výhodou pro firmu v našich očích byla i významná krimininální minulost jak firmy samotné, tak jejího vedení či rovnou majitelů,“ vypočítal Andrej Babiš zásadní požadavky na firmu. 

„Jak už jsem říkal, těch zájemců se nám sešlo více, takže bylo z čeho vybírat. Měli jsme tam například firmu z Kajmanských ostrovů nebo odkud, která se zabývá dlouhodobě praním špinavých peněz. To se nám dost líbilo. Taky tam byl nějaký ten kuklux klan a Islámský stát, který byl dlouhou dobu naším favoritem. V první řadě za dodání testů do škol nechtěl žádné peníze. Jen trval na tom, že s testy dodá do škol i výbušniny. 

Těsně před podpisem do tendru ale vkročila ještě ruská mafie a tam pak nebylo o čem diskutovat. Nejen že ji doporučil pan prezident, ale vedení ruské mafie nabídlo takové podmínky, že jsme až začali zpívat blahem. Do všech nemocnic zajistí ruská mafie neinvazivní testy na covid za nákupní cenu bez finančních nároků na distribuci. Výměnou za to jim prý budeme dlužit službičku, kterou si vyberou někdy v budoucnu. Byli bychom blázni, nejít do toho,“ vysvětloval s úsměvem ve tváři premiér Andrej Babiš. 

Děti jsou tak díky ruské mafii zase o krůček blíže prezenčnímu studiu. 

Aby těch úspěchů nebylo málo, ruská mafie vedle testů do škol dokáže v krátkém čase zajistit dostatek vakcíny Sputnik V pro všechny naše seniory. Vypadá to, že se konečně objevilo světlo na konci tunelu. 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale je, že jako se vším, dokonce i s testováním žáků ve školách je u nás opět problém.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman
Diskuse ke článku