nahoru

Ministr Havlíček po půl roce náhodou usnul a probudil se na výletě. Byla to náhoda, omlouvá se a nabádá, aby lidé byli doma

Dominik Landsman9. února 2021 • 18:30
Ministr Havlíček po půl roce náhodou usnul a probudil se na výletě. Byla to náhoda, omlouvá se a nabádá, aby lidé byli doma
foto: Facebook - K. Havlíček

Ministr dopravy, ministr průmyslu a obchodu, vicepremiér, stínový ministr zdravotnictví a ten, kdo se už dva měsíce v kuse omlouvá vlekařům, že je ještě neotevře, Karel Havlíček čelí kritice poté, co zveřejnil své fotografe z výletu v Pošumaví a Lipna.

Na tom by normálně nebylo nic zavrženíhodného, nicméně pan ministři (Havlíček zastává vícero ministerských postů, takže proto to množné číslo) Havlíček tak učinil jen pár hodin poté, co ministr zdravotnictví Blatný apeloval na občany, aby zůstali doma a nikam necestovali. 

„Pan ministři se omluvil, ale podle všeho se jednalo o nešťastnou náhodu. Poté, co půl roku nespal, najednou omylem usnul a probudil se na výletě. Je to taková menší záhada, ale jasně to deklaruje, že pan ministři je v tom nevinně,“ omlouval ministry Havlíčka premiér Andrej Babiš.

Sám ministři Havlíček ve své omluvě rovněž zdůraznil, že jeho výlet nebyl tak úplně v jeho režii a že na výlet vlastně ani nechtěl, ale prostě se to stalo. 

„Já bych byl ten poslední, kdo by nedodržoval apely ministra zdravotnictví. My z vlády musíme jít lidem příkladem, a když nabádáme lidi, aby nejezdili na výlety, tak jsme to v první řadě my, kdo se tímto apelem máme řídit. Co vláda řekne, to já splním. Mám to tak nastavené. Jsem velmi poctivý a loajální. 

Proto můj výlet doslova jen pár hodin po tom, kdy pan ministr zdravotnictví téměř v slzách oznámil národu, že se situace nelepší a že je potřeba dodržovat všechna opatření plus nějaká navíc a rozhodně nikam necestovat, takže můj výlet po tomto proslovu byl minimálně kontroverzní a ne zcela fér jak vůči vládě tak vůči občanům. 

Tímto se nejen omlouvám za výlet, ale rovněž přináším i vysvětlení, proč a jak k výletu došlo. Jak jistě mnozí víte, jelikož jsem velmi pracovitý, nestíhám spát. Nemám čas na spánek, protože musím pracovat pro vlast. Podle doktorů jsem měl být už minimálně tři měsíce mrtvý, ale já stále žiju, pracuju a nespím. Jsem hříčka přírody a jsem za to rád. Nicméně nedostatek spánku mne po tom půl roce nejspíš dohnal. Vzpomínám si, jak jsem seděl zavřený doma a dodržoval opatření. Měl jsem respirátor, nechodil ven, dodržoval si odstup od ostatních a čekal, až na mne přijde řada s očkováním. Pak najednou jsem nejspíš usnul a probudil jsem se se psem někde na poli v Pošumaví. Samozřejmě, že to někdo vyfotil a dal to na mé sociální sítě.

Já osobně ale odpovědnost necítím a vše se odehrálo bez mého vědomí,“ vysvětloval ministři Havlíček, který svým výletem příliš nepřispěl k důvěře lidí k této vládě a jejím opatřením. 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale je, že lidem už dochází s vládou trpělivost.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

 

Dominik Landsman
Diskuse ke článku