nahoru

Kapela TH!S během posledního tajného koncertu pomáhala bourat stan Reflexu

22. července 2018 • 17:00
1080p720p360p

Poslední tajný koncert Reflexu se na Colours odehrál v režii kapely TH!S. Gang kolem herce a režiséra Vojty Kotka – mimochodem solidního baskytaristy – řeší celou svou historii v podstatě jediný problém: vyrovnat se s popularitou jednoho ze svých členů.

Jak přiznal Kotek na besedě před koncertem, nejvíc si to ještě jako teenageři „vyžrali“ během šílenství kolem Snowboarďáků v roce 2004. Vyjeli tehdy na turné v rámci propagace filmu a zjistili, že lidi neřvou pod pódiem nadšením z jejich výkonů, ale protože si chtějí sáhnout na slavného herce. Navíc je konfrontace s profesionály typu Romana Holého a Dana Bárty ujistila, že musí ještě hodně zamakat, aby mohli vylézt bez uzardění před lidi.

Podepsala jsem Antichartu. Marie Rottrová je hrdinka důležitého upozornění

Partička kamarádů v pražských Vinohrad tehdy přesto splnila svou sociální funkci: Vojta Kotek přiznal, že kytarista a zpěvák Honza Melíšek, kytarista Ondra Vyoral a bubeník Pepa Černý byli jediní, kteří se k němu během „kotkomádlománie“ - podle jeho vlastních slov - chovali pořád stejně.

Chlapci nakonec provedli příslušné „poučení z krizového vývoje“, uložili si osmiletý (!) veřejný půst, dřeli a hráli po garážích a mejdanech kamarádů. Výsledkem je album, které vyšlo letos v lednu, jakož i účast na vítkovickém festivalu, kde TH!S jako poslední kapela v pořadí pronikli na tajný koncert našeho časopisu. O tom, jakou energii do něj vnesli, se můžete přesvědčit na ukázce z koncertu. Na jeho konci nezbývalo než srovnat stan Reflexu se zemí.

Colours Veroniky Bednářové: Všechny barvy Polívků
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 21. července 2018 • 15:50

Colours Veroniky Bednářové: Všechny barvy Polívků

Třetí den Colours objektivem Marka Douši: Bezprostřední Rottrová, legrační Polívkové a…
Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
22,630
28,650
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější