nahoru

Nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa v Dubaji, má v sobě i luxusní hotel Armani. Co vás tam čeká?

Daniel Baret 22. února 2017 • 11:00
Nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa v Dubaji, má v sobě i luxusní hotel Armani. Co vás tam čeká?
foto: armanihoteldubai.com

Fantastický mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji si pořád drží světové prvenství, pokud jde o výšku. Celkem měří 828 metrů a každý, kdo toto místo navštívil, musí uznat, že se jedná o famózní stavbu. Ostatně patří jí i mnoho dalších rekordů. Turisté samozřejmě mohou vyjet do vyhlídkových pater, z nichž jedno je ve výšce 555 metrů, mohou v mrakodrapu ale i bydlet. Kromě soukromých bytů je zde také luxusní hotel Armani.

Slavný italský módní návrhář a designér Giorgio Armani (82) v roce 2005 pojal i myšlenku, že bude podnikat také v hotelovém byznysu. A jako první v tomto směru realizoval s kolegy právě projekt v dubajském mrakodrapu Burdž Chalífa ve Spojených arabských emirátech. Zde se nejenom podílel na designu některých vnitřních částí mrakodrapu, ale také má „na svědomí“ podobu hotelových pokojů a některých bytů. Armani zabral 39 spodních pater mrakodrapu, kde najdete kromě služeb také 160 pokojů a apartmánů a 144 bytů.

Podle některých hodnocení patří Armani v Dubaji (otevřen byl v dubnu 2010) mezi nejlepší luxusní hotely na celém světě. Podle jiných to ovšem plyne z toho, že se nachází v nejvyšší budově světa a to samo o sobě ho činí nesmírně atraktivním. Není totiž ani nejdražší (a to ani v Dubaji), ani nevyniká nějakou extravagancí. V každém případě je to ojedinělé místo pro hotel, i když samotný design pokojů a restaurací označují experti za strohý a bez výrazných barev. Jenže to je záměr.

Všechno v pokojích můžete ovládat elektronicky a noc stojí kolem 15 tisíc korun. Hotel má pravidelně návštěvníky také z České republiky.

Podívejte se, jak vypadá hotel Armani, který se nachází ve slavném mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji. Další luxusní hotel otevřel Giorgio Armani v listopadu 2011 v italském Miláně.Klíčová slova: hotel, burdž chalífa, Dubaj, ArmaniDiskuse ke článku