nahoru

Jak zvýšit dojezd elektromobilů? Připojit vozíček s baterkou. S řešením přišel francouzský start-up

Martin Machala, auto.cz 15. února 2020 • 11:30
Jak zvýšit dojezd elektromobilů? Připojit vozíček s baterkou. S řešením přišel francouzský start-up
foto: EP Tender

Francouzský start-up EP Tender se nechce spokojit s přeci jenom omezenějším polem působnosti elektromobilů, daným jednoduše tím, že moc daleko nedojedou. Třeba dovolená je s elektroautem o něco komplikovanější. A tak přišli na originíální řešení na efektivní prodloužení dojezdu – za elektromobil jednoduše připojíte vozíček s baterkou.

V současnosti EP Tender nabízí provedení s kapacitou 36,5 kWh, pracuje však i na verzi s 60 kWh. Abyste měli představu, na elektromobilitu a nová čísla s ní spojená si stále ještě zvykáme, nový Renault Zoe používá baterku s kapacitou 52 kWh, která by mu podle WLTP měla vystačit na 390 kilometrů.

Samozřejmostí je spolupráce s mobilní aplikací, díky níž si nabitý vozíček objednáte, zařízení vyhledáte a pak sledujete, jak vám elektřina proudí do vozu. Francouzi slibují kompatibilitu s veškerými myslitelnými elektromobily.

Více se dočtete v článku na Auto.cz >>>

Martin Machala, auto.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.