nahoru
Premium Analýza

Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Tereza Koudelová 23. června 2019 • 09:55
Kryštof Zapletal
Kryštof Zapletal
• foto: 
Zbyněk Pecák

Je mladý, inteligentní a jmenuje se Kryštof Zapletal. Je mu šestnáct let, studuje na gymnáziu, věnuje se herectví a patří do nejužšího kruhu organizátorů spolku Milionu chvilek pro demokracii.

Jak se ke chvilkařům dostal? „Aktivity Milionu chvilek jsem začal sledovat ještě v době, kdy měly zavádějící název Chvilka pro Andreje. Tuto studentskou výzvu jsem podepsal. Když vznikl spolek Milion chvilek pro demokracii, přišel mi jako signatáři e-mail. Napsal jsem jim, čím bych sám mohl přispět. Kontaktoval mě Mikuláš Minář, sešli jsme se spolu v bistru na filozofické fakultě a od té doby v tom jedu.“

Jednou z jeho prvních povinností bylo zajišťování výroby placek nebo odpovídání na e-maily. Dále do jeho portfolia spadá technická podpora nebo prezentace spolku navenek. Během demonstrací se stará zejména o hosty, jimž zajišťuje komfort, a celkovou logistiku. V současné době se zaměřuje na divadla a úspěšně získal například podporu herců z Národního nebo divadla Járy ­Cimrmana.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.