nahoru
Premium Analýza

Buďte opravdoví! Antiinstagramová sociální síť BeReal nikoho neproslaví, přesto zasáhla i Česko

Jakub Švejkovský 20. prosince 2022 • 15:10
Buďte opravdoví! Antiinstagramová sociální síť BeReal nikoho neproslaví, přesto zasáhla i Česko
foto: BeReal promo

Jeví se to vlastně dosti banálně: uživatel musí jednou za den v určeném čase zachytit, co v danou chvíli dělá – na zadní, ale i přední kameru svého mobilu. Svou bezprostředností sociální síť BeReal kontrastuje se svým starším a slavnějším kolegou Instagramem, jehož uživatelé se prostřednictvím filtrů v digitálním světě všemožně upravují a vylepšují. Popularita BeRealu roste, počet instalací aplikace již dosáhl 55 miliónů, i když denně ji otevře jen deset procent lidí. Jak tato síť funguje?

Facebook 2004. Twitter 2006. Instagram 2010. Snapchat 2011. TikTok 2016. Stejně jako audiohit Clubhouse i BeReal spatřil světlo digitálního světa v roce 2020. U jeho zrodu stála dvojice Francouzů: Kevin ­Perreau a Alexis Barreyat. Právě druhý jmenovaný je považovaný za toho, kdo přišel s myšlenkou konceptu – nápad na tuto aplikaci údajně dostal během závodů horských kol. Barreyat, který dříve pracoval pro výrobce kamer GoPro, jako kdyby se při vymýšlení elementárního principu pro novou sociální síť, kterou je téměř až syrová autenticita příspěvků všech uživatelů, zároveň se nechal inspirovat právě u svého dřívějšího zaměstnavatele – miniaturní kamerky GoPro se hojně využívají při nejrůznějších sportovních a outdoorových příležitostech, aby zachytily jejich majitele – a nejen je – v maximálně ­realistických situacích.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.