Česká Hospodářská komora se prý dostala k penězům EU podvodem | Reflex.cz
reklama
nahoru

Česká Hospodářská komora se prý dostala k penězům EU podvodem

ČTK, jan16. ledna 2014 • 11:30
Česká Hospodářská komora se prý dostala k penězům EU podvodem
Ekonomická krize postihla daleko více země Evropské unie, které mají euro, než ty, jež stojí vně eurozóny
• foto: 
Isifa.com

Podle Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) zfalšovala Česká Hospodářská komora údaje, na jejichž základě uspěla v projektu na čerpání peněz z evropských fondů. Uvedl to Český rozhlas Radiožurnál s odvoláním na důvěryhodné zdroje.

reklama

Komora podle jednoho ze svých představitelů proti výsledkům vyšetřování podala odpor, nicméně podle ČRo její šéf falšování přiznal.

Jednalo se o projekt kontroly čerpání peněz z Operačního programu Podnikání a inovace. Hospodářská komora podle OLAF například zfalšovala podpisy některých lidí, o nichž tvrdila, že pro ni budou jako odborníci na eurofondy pracovat. Navíc předložila i jejich falešná čestná prohlášení, uvedl ČRo. Tito lidé ve skutečnosti nevěděli, že je komora do své dokumentace zařadila.

"Hospodářská komora zaslala odpor s tím, že žádá detailní prošetření celé záležitosti a je připravena v dané věci poskytnout maximální součinnost," řekl ředitel odboru vzdělávání a projektů Hospodářské komory Jiří Kořínek. Podle zdrojů Českého rozhlasu ale ředitel komory Petr Kužel Bruselu přiznal, že údaje byly skutečně falšovány. Česko teď podle ČRo s Evropskou komisí vyjednává o výši korekce, tedy fakticky pokuty za chyby a podvody v čerpání peněz z programu.

ČTK, jan
Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama