nahoru

Jste učitelem a chcete nové BMW a 30 tisíc dolarů k tomu? Učte v Saúdské Arábii

arb17. října 2014 • 16:00
• foto: 
profimedia.cz

Saúdskoarabské ministerstvo školství oznámilo, že nejlepší zaměstnanci v jeho rezortu dostanou jako odměnu od státu nové automobily BMW a vysoké bonusy, které se budou pohybovat v rozmezí od 2665 až po 32 000 amerických dolarů. Informovala o tom britská BBC, která zprávu převzala z webu arabnews.com.

Ministerstvo bohatého ropného království řeklo, že důvodem těchto mimořádně štědrých odměn je “podpořit excelentní výkony v učitelské profesi a více učitele motivovat“.

Zajímavé je, že reakce na rozhodnutí školského ministerstva na Arabském poloostrově nebyla kritická, jen se liší názory, jak peníze investovat. Někteří lidé v Saúdské Arábii souhlasí s tím, že je potřeba do školství přitáhnout daleko více talentů a proto je správné odměny rozdat. Jiní ale oponují, že lepší by bylo tyto peníze investovat přímo do vzdělávání a ne do odměn jednotlivým lidem, pak že bude výsledek pro zemi ještě lepší. To jsou tedy problémy, když to srovnáme s Českem…

A co ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO), neznají nějaké české učitele, kteří by si zasloužili zbrusu nové BMW?

arb


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,360
20,630
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře