nahoru

Gentleman.cz

IVAN STRAKA 11. dubna 2002 • 15:57

Foto
Publicista Jiří Loewy se v Lidových novinách občas vyjadřuje nevraživě vůči internetovému chatu. Vadí mu především anonymita: "České chaty jsou bohužel zatíženy značnou nevýhodou: skýtají anonymitu, která usnadňuje přístup všelijakým frustrovaným podivínům, tuzemským i zahraničním." Chat řadí k pokleslým zařízením pro diskusi, jak je patrno z toho, že zmiňuje "některé diskuse v českých médiích, hospodách a internetových chatech". Jak vidět, důraz klade na slovo "české".
Na chatech mu vadí nedostatek čistoty výraziva, myšlenek, stylistiky i gramatiky. To vše obtěžuje poctivé chataře, kteří si chtějí "v klidu a věcně" podiskutovat. Doporučuje "zrušit anonymitu kletby". Nepochopil, všeználek ve věcech politických, ekonomických, společenských, kulturních, kulinářských, temelínských a jiných, oč jde.
Anonymita chatu není neochota se postavit za vlastní názor, zbabělost se k němu přihlásit, vytváření falešných identit. A už vůbec nejde o to, že by anonymita bránila ve výměně "kvalitních" a ušlechtilých myšlenek. Anonymita není totéž co anonym. Ostatně co chtít od člověka, který nechápe, že utopenec, ač není tepelně zpracován, je nezávadný.

IVAN STRAKA


Kurzy měn
25,270
20,500
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře