nahoru

Oracle cílí na generaci Y

Michaela Kadlecová 12. května 2016 • 00:15
Josef Švanda
Josef Švanda
• foto: 
Archív

Celá řada českých i zahraničních IT firem dnes expanduje a nabírá nové zaměstnance. Jednou z nich je i česká pobočka americké firmy Oracle, která má v České republice kromě standardního obchodního a konzultantského zastoupení i velké vývojové centrum. O tom, proč by měli jít lidé pracovat do IT a na jakých projektech se mohou v Oraclu podílet, jsme se bavili s ředitelem českého zastoupení Josefem Švendou.

 

Jaké profese u vás najdou nejčastěji uplatnění? 

Pražská pobočka je svou skladbou skutečně pestrá – od obchodních pozic přes konzultanty a vývojáře až po různé servisní pracovníky. Naši lidé jsou často na regionálních pozicích, v jejichž rámci mají možnost spolupracovat na mezinárodních úkolech a projektech.

Jaké mají vaši lidé možnosti osobního i profesního růstu?

Zaměstnancům nabízíme celou řadu tréninků, ať už v oblasti odborných znalostí, nebo i v tzv. měkkých dovednostech. Protože jsme velká korporace, mají naši lidé příležitost růst i nad možnosti českého trhu a vyzkoušet si působení v zahraničí.

Jaké jsou největší a nejzajímavější projekty, na kterých se vaši zaměstnanci podílejí?

Naši zákazníci se rekrutují jak z velkých, tak i z malých firem a také ze státní správy. Portfolio našich produktů je skutečně rozsáhlé a zákazníci si s pomocí našich technologií mohou vystavět své podnikové IT od A do Z. Velkou pozornost teď celá naše firma věnuje nabídce cloudových technologií a služeb, do jejich vývoje investuje velké sumy, protože věří, že v cloudu leží budoucnost moderního IT. Jen s pomocí cloudu mají firmy šanci uspět v digitální době, jež klade podnikání nové výzvy a otvírá mu nové možnosti – ať už jde o využití chytrých zařízení a fenomén Internet of Things, anebo zpracování velkých objemů dat či všudypřítomné sociální sítě. Svět IT se mění a my jsme u toho. Kdo chce zažít skutečnou transformaci světa podnikání, měl by se k nám přidat.

Technicky zaměření lidé se mohou uplatnit v našem vývojovém centru, kde se dostanou k práci na špičkových technologiích, jako je Java, Solaris či vývojářské nástroje Netbeans a JDeveloper. Lidé z našeho centra se podílejí i na nových projektech souvisejících s již zmíněnými cloudovými službami anebo fenoménem Internet of Things. Obchodně zaměření lidé zase mohou najít své místo v prodejních či konzultantských týmech.

Jaké jsou vaše konkurenční výhody jako zaměstnavatele v porovnání s jinými IT firmami?

Řekl bych, že právě teď je pro práci v Oraclu ten nejlepší okamžik. Oracle je jediným dodavatelem, který nabízí kompletní portfolio řešení SaaS, PaaS a IaaS. Je cloudovou společností, jež vytváří cloudová řešení na všech úrovních, od datových center po jednotlivá zařízení. Protože pokračuje v investicích do inovací – roční rozpočet na výzkum a vývoj (R&D) dosahuje výše pěti miliard dolarů –, překonávají produkty a služby Oraclu konkurenci. Oracle je lídr. Kdo má vítězného ducha a chce pracovat pro světovou jedničku, Oracle je pro něj to správné místo.

Svým zaměstnancům poskytujeme špičkové pracovní prostředí, bezkonkurenční příležitost ke kariérnímu rozvoji, možnost spolupracovat s největšími i nejinovativnějšími společnostmi světa, pomáhat jim v návrhu i realizaci cloudové strategie, jež dále transformuje podnikání zákazníků. Ve srovnání s ostatními korporacemi jsme specifičtí naším „samoobslužným prostředím“. Zaměstnance do rozvoje či plánování kariérního růstu nenutíme. Je to jejich osobní zodpovědnost. Kdo se chce rozvíjet, má nepřeberné možnosti.

Jakým způsobem probíhá nábor nových zaměstnanců, jaké jsou zásadní požadavky? Na co by se měli studenti SŠ/VŠ zaměřit, pokud by u vás chtěli v budoucnu pracovat?

Řekl bych to slovy Marka Hurda, CEO Oracle: „Pokud chceme zvítězit, musíme mít ty nejlepší lidi.“ A proto je náš recruitment zaměřen na vyhledávání těch nejlepších talentů. Aktuálně nabíráme především vývojáře a obchodníky zaměřené na zahraniční trhy. Požadujeme znalost cizích jazyků a chuť učit se nové věci. Hledáme zkušené pracovníky s praxí i absolventy škol, pro které máme celou řadu rozvojových programů. Mimochodem, Oracle patří ke společnostem, jež jsou otevřené čerstvým absolventům – jen za poslední čtyři roky celosvětově přijal 10 000 absolventů vysokých škol.

Jsme si vědomi toho, že v generaci Y leží budoucnost. Již dnes lidé narození kolem přelomu tisíciletí tvoří 25 % světové pracovní síly, do roku 2020 to však bude celých 50 %. A proto je skutečně důležité umět mladé lidi zaujmout. Je to generace, která vyrostla na mobilních a digitálních technologiích, když je tedy necháte dělat se zastaralými systémy, jež například nefungují na mobilech, je to podobné, jako byste generaci X nechali pracovat na psacích strojích.

Moderní nástroje, špičkové technologie, pružné pracovní prostředí, příležitosti pro růst, globální rozhled. To jsou věci, které dnešní studenti a absolventi chtějí, a my jim je dokážeme zajistit. Myslím, že když dnes studenti vsadí na technické vzdělání, nemusí se do budoucna o uplatnění vůbec bát. Technologie hýbou světem. A ještě s ním v nejbližší době zahýbou!

Michaela Kadlecová


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,470
20,860
28,660
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře