nahoru

Sedmdesátky vracejí šedesátky

Marek Douša13. srpna 2016 • 13:00
Sedmdesátky vracejí šedesátky
foto: Marek Douša

Když jsem dělali koncert k šedesátinám Michala Prokopa, přišli všichni. Sedmdesátiny, to už je problém, říká David Gaydečka -- organizátor a ví o čem mluví, neboť to už je věk, kdy už se na schůzky nechodí, protože se člověk někde zapomene, ale protože mu to třeba lékař, sestřička a nebo jiný nemocniční personál nedovolí.

Osobně tak MIchalu Prokopovi nepřišli zahrát a pogratulovat Radim Hladík, nebo třeba Marian Varga, všichni ostatní ale přišli a hráli jak o život.

Párty krásný ztráty zahájil na břehu Ohře pod hradem Loket Karel Kahovec, potom Roman Dragoun představil svůj projekt T4, pokračovalo trio: Michal Prokop, Luboš Andrš a Honza Hrubý a Vladimír Mišík se skoro countryovým ...etc. Nakonec Nastoupil Progres 2, Mauglí se toulal soumrakem a všemu vládl heroin.

Michal ProkopMichal Prokop

Až na vyjímky věk vystupujících osciluje kolem té sedmdesátky a všichni symbolizují to dobré, co nastrtovali v české muzice léta sedmdesátá.

(Mimochodem: v jednu chvíli se jeden kolega pokusil spočítat celkový věk mužů na jevišti a vzdal to; do tolika už počítat neuměl)).

Mejdan pokračuje i dnes, kdy se zapojí do oslavy starých psů mlaďasové.

Jananas, Zrní, Vojta Dyk, TataBojs.

Vrcholem večera však bude živé provedení Města Er, projektu na kterém pracoval Josef Kainar a právě Michal Prokop, projektu, který také zrodily léta šedesátá a sedmdesátky ho na dlouhá léta pohřbily.

Tohle bude velký!

Marek DoušaColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější