nahoru

Publikum ve formaldehydu: Z děl Damiena Hirsta unikal jed

pet21. dubna 2016 • 15:05
Publikum ve formaldehydu: Z děl Damiena Hirsta unikal jed
foto: Profimedia

V londýnské galerii moderního umění Tate Modern naměřili vyšší než zákonem povolené množství formaldehydu v okolí děl britského umělce Damiena Hirsta.

Studie žurnálu Analytical Methods uvádí, že „se ukázalo, že výpary se vyskytují v okolí nádrží neustále. Unikají zřejmě skrz těsnící hmotu a dosahují o řád vyšších koncentrací, než povoluje zákon.“

Studie zmiňuje díla, u nichž byly koncentrace karcinogenu zvýšené: Pryč od stáda (Away from the Flock), kde bylo naložené jehně, a dobře si nevedly ani čtyři boxy s rozpůlenou krávou a teletem s názvem Matka a dítě (Odděleni) neboli Mother and Child (Divided).

Umělcovi zástupci nebyli k dispozici ke komentáři, mluvčí Tate Modern ujistil, že galerie „se vždy stará v první řadě o bezpečí návštěvníků a personálu a přijala příslušná opatření“.

pet


Klíčová slova: galerie, umění, jed


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,160
29,400
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější