nahoru

Festival ve Varech bude mít 50. narozeniny, oslavy zahájil v srdci filmu, v Hollywoodu

ref25. dubna 2015 • 10:30
Festival ve Varech bude mít 50. narozeniny, oslavy zahájil v srdci filmu, v Hollywoodu
foto: KVIFF/Variety/ Getty Images

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se připravuje na oslavy svého 50. ročníku, který se uskuteční od 3. do 11. července. Už ve čtvrtek se ale největší česká filmová událost prezentovala ve čtvrtek na narozeninové party také přímo ve filmovém srdci – v Hollywoodu.


Na oslavu festivalu, pořádanou společně s nejvýznamnějším světovým filmovým časopisem Variety, dorazily mimo jiné i hvězdy, které festival v minulých letech ocenil. Herec Jude Law, který se netají tím, že je velkým přítelem a podporovatelem české filmové akce a účinkuje také v jedné z festivalových znělek.

Mezi hosty oslavy v Los Angeles byla také herečka Jacqueline Bissetová, hlavní představitelka legendárního, Oscarem oceněného Truffautova snímku Americká noc. Bissetová v roce 2004 na festivalu převzala Cenu města Karlovy Vary.

Zástupci karlovarského festivalu na party v restauraci Soho House přivítali i mladou herečku Holliday Graingerovou, kterou čeští diváci mohli nedávno vidět v nové verzi pohádkového příběhu Popelka.

 

ref


Klíčová slova: fotogalerie, Karlovy Vary, festival


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,760
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější