nahoru

Oblíbený cíl českých turistů, drážďanská Galerie starých mistrů, se na podzim uzavře

ČTK, ref3. února 2015 • 13:00
Galerie starých mistrů
Galerie starých mistrů
• foto: 
Profimedia

Drážďanská Galerie starých mistrů se na podzim na šest týdnů uzavře veřejnosti kvůli pokračující rekonstrukci Semperovy galerie ve Zwingeru. ČTK to sdělili zástupci galerie, jejíž sbírky patří mezi oblíbené turistické atrakce v saské metropoli.

Rekonstrukce Semperovy galerie začala na jaře 2013 a dosud kvůli ní bylo uzavřeno východní křídlo budovy. Letos v listopadu se dělníci přesunou do západního křídla, a proto budou díla Galerie starých mistrů přesunuta do renovovaných prostor. Kvůli stěhování bude galerie nepřístupná od 14. září do 29. října.

Rekonstrukce západního křídla budovy by měla trvat do konce roku 2017. Od počátku roku 2018 by pak Galerie starých mistrů měla být otevřena návštěvníkům v nově uspořádané expozici v celé budově.

Galerie starých mistrů zahrnuje na 750 maleb z 15. až 18. století a patří mezi přední světové sbírky. Zaměřuje se především na díla italské renesance nebo na holandské malíře 17. století. Podle vedení galerie navštíví sbírky ročně na půl milionu lidí.

ČTK, ref

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,630
21,670
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější