nahoru

Menzlův film Donšajni je naprostým diváckým propadákem

ref15. října 2013 • 16:30
Donšajni
Donšajni
• foto: 
CSFD.cz

Málokterý český film měl tak bombastickou reklamu, jakou televize Nova zajistila v posledních měsících filmu Donšajni, oscarového režiséra Jiřího Menzela. Sázka na slavné jméno se ale vůbec nevyplatila, dílo se setkalo u diváků s ostentativním nezájmem.

Za první tři týdny promítání přišlo na film Donšajni necelých 90 tisíc lidí, což považují odborníci za neúspěch. Dá se totiž očekávat, že promítání v dalších týdnech přitáhne do kin už jen minimum lidí. Přitom režisér Menzel velmi těžce nesl negativní texty, kterými filmoví kritici zaplavili česká média. Jeho Donšajni byli označeni za povrchní taškařici, která není hodna dřívější tvorby tohoto známého tvůrce. Film nezachránily ani některé lechtivé scény.

Není to ale v poslední době ojedinělý jev na české filmové scéně. I poslední dílo dalšího významného režiséra, Líbánky od Jana Hřebejka, potkal osud Donšajnů. Diváci na něj chodili minimálně, přišlo na něj jen kolem 70 tisíc lidí a film byl po několika týdnech stažen z kin.

ref


Klíčová slova: kultura, Donšajni, kino, Oscar, jiří menzel


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,020
29,270
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější