nahoru

Baptistický kazatel: Sodomity by měla vláda postavit ke zdi a vystřílet jim mozky

Jan Jandourek16. června 2016 • 07:00
Pastor Roger Jimenez z Verity Baptist Church v Sacramentu
Pastor Roger Jimenez z Verity Baptist Church v Sacramentu
• foto: 
Youtube.com

Po střelbě, která v USA přinesla zatím největší počet obětí, se dal do hodnocení baptistický kazatel ze severní Kalifornie. Mrtvé nelituje.

V neděli večer pastor Roger Jimenez z Verity Baptist Church v Sacramentu řekl svému shromáždění, že křesťané "by neměli truchlit nad smrtí padesáti sodomitů." "Lidé říkají, 'nejsi smutný, že zemřelo padesát sodomitů?'" (49 obětí a zemřel taky střelec, pozn. aut.) "Problém je v tom, že to je stejné, jako kdyby se mě zeptali, jestli nejsem smutný, že bylo zabito padesát pedofilů."

Kazatele cituje deník The Washington Post.

Kázání vyvolalo opovržení ze strany představených křesťanské komunity, kteří ho označili za nenávistnou propagandu a fanatismus.

Pochopitelně že se proti kazateli zvedla i vlna nevole od aktivistů za lidská práva.

"Jeho slova nenabízejí žádnou útěchu pozůstalým z útoku a rodinám a přátelům, kteří už své blízké nikdy neuvidí," řekl deníku The Washington Post Jay Brown z občanské organizace Human Rights Campaign.

Členové lesbické komunity a komunity gayů nesmí do církve Verity Baptist vstoupit nebo se účastnit jejích bohoslužeb. Církev to uvádí na svých internetových stránkách. Píše se tam, že církev věří, že sodomie, tím se myslí homosexualita, je "hřích a ohavnost před Bohem, kterou Bůh trestá trestem smrti".

"Přál bych si, aby je vláda všechny shromáždila a postavila k popravčí zdi a vystřelila jim mozky", řekl Jiménez během svého nedělního kázání, které Verity Baptist zveřejnila na svých internetových stránkách pod názvem "Křesťanská odpověď na vraždy v Orlandu."

Kolik členů církev Verity Baptist má není známo. Kazatel sám odmítá momentálně komunikovat s médii. Video s jeho kázáním nahrané na YouTube bylo staženo a později nahráno nějakým uživatelem znova.

Zatímco jeho výroky církevní představitelé včetně katolického biskupa Roberta Lynche z Floridy odsuzují, jeho další kazatelský kolega mluví úplně stejně.

Ve videu na YouTube kazatel Steven Anderson z Faithful Word Baptist Church v Tempe také oslavoval řádění Omar Mateena.

"Dobrou zprávou je, že alespoň padesát z těchto pedofilů už nebude škodit dětem," řekl. "Špatnou zprávou je, že mnoho z homoušů z toho baru je stále naživu, takže se chystají i nadále obtěžovat děti a tahat lidi do svého špinavého homosexuálního životního stylu. Druhou špatnou zprávou je, že to bude nyní možné použít jako propagandu nejen proti muslimům, ale i proti křesťanům.“ A dodává, že oběti by stejně časem umřely na AIDS nebo něco jiného.

Komentář k této svérázně interpretaci křesťanství asi není nutný. Jen se vybavuje, co říkali naši předkové: „Má to Pánbůh různou čeládku.“Klíčová slova: USA, homosexuálové, florida, orlandoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,120
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější