Zprávy

Zpět na článek

V Česku stát poprvé najal vězně k veřejným pracím

11 komentářů

piletre
27. února 2011 • 19:23
Konečně na to přišli. Pracovat by měli všichni vězni povinně. Jednak jim to přinese základní návyk - pravidelně pracovat (někteří ho měli, tak ho neztratí), jednak nebudou ve vězení jako na táboře za peníze daňových poplatníků, ale budou se podílet na financování.
edgar
27. února 2011 • 17:05
třeba proto, že u nás nejsou nucené práce, taky proto, že je potřeba je přece jen nějak dozorovat a ne každý by byl ochoten to dělat kvalitně. ve skutečnosti je těžké někoho donutit, aby pracoval a nic nesabotoval. přijatelně dobrá práce vyžaduje aspoň nějakou míru spolupráce.
sjanborn
27. února 2011 • 15:37
Všechny noviny o tom už psaly,ale nikdo pokud vím si nedal práci se podívat jak to celé probíhalo.Tahle akce mi připadá spíš jako další pokus Bárty se zviditelnit ono z něj totiž nic moc zajímavého poslední dobou neleze.
ctenar33
27. února 2011 • 15:41
pokus Bárty zviditelnit se?? Jako protože o tom Reflex napsal?
piletre
27. února 2011 • 19:24
nezlobte se, ale to plácáte nesmysly...
vonrammstein
27. února 2011 • 13:56
já nevím, kde Vás, Kolářu, vyhrabali-ale měli by Vás zase hodně rychle zahrabat zpátky.
buffalobill
27. února 2011 • 14:53
blb zůstane blem, že ehmmm ehmmm aneb lejno když se dostane na pole, tak dělá divy a jinak, trhněte si nohou
vonrammstein
27. února 2011 • 15:10
Hezké, děkuji. Pronikavě jste obohatil můj duševní život.
buffalobill
27. února 2011 • 11:40
....za bolševika, jak spousta lidí ráda píše, vězni pracovalii povinně, na šachtách, v hutích a na stavbách, až přišla demokracie a tak se pachatelé trestných činů mohli umělecky a sportovně vyžívat, takže po dvaceti letech jsme na něco kápli, jen obyčejný člověk nechápe, proč už dávno tito lidé nepracují na stavbách dálnic /levněji než Číňani/ nebo na jiných veřejně prospěšných pracích třeba likvidace skládek nebo na úklidu sněhu
mrbiker61
27. února 2011 • 19:02
Snad bych jen dodal, že si na svůj pobyt na nucené rekreaci MUSELI vydělat. A znal jsem jich pár, co se vrátili na tehdejší dobu se slušným balíkem...Pokud se dostali dál, než do první hospody