Zprávy

Zpět na článek

Jak vypadá dnešní Dubaj?

7 komentářů

jirkab
30. ledna 2011 • 18:48
Bohužel životní prostředí tam jde značně do háje... Vyrábí si elektřinu z plynových elektráren a tu používají na výrobu hliníku z australského bauxitu a taky na cement. Moře je značně špinavé, různé řasy jsou docela toxické. Ve vzduchu je slušný opar - zcela průzračně tam moc často není. Ta výstavba je zcela úděsná, vzdálenosti mezi mrakodrapy jsou zcela minimální... Jediná slušná čtvrť je Internet City, kde jsou cizí firmy... Nic moc do budoucna. Při zahájení fin. krize 2008 zůstalo na letišti 80 000 aut lidí co bleskově zmizeli. A takhle rychle zmizí další, jen co se podmínky mírně zhorší... Na rekreaci to moc není a "šopovat" se dá jen poslední móda. Ostatní je levnější někde jinde.
redeo
30. ledna 2011 • 15:42
Dubaj. Toto město si rozhodně nezaslouží žádný obdiv. Žije a rozvíjí se na úkor práce jiných lidí z celého světa. Nesmyslnost některých tamních projektů je více než zřejmá.
Palopetro
30. ledna 2011 • 11:03
V krátkosti uvedu skutečný příběh z nedávné doby,který má svoji zvláštní hypotézu.Jeden český lékař,který svoji soukromou praxi zadlužil takovýn způsobem,že byl domucen odjetl do onoho města "na dovolenou",ze které se vrátil oficiálně jako popel v urně.Všichni jeho věřitelé a že jich je,byli nuceni své pohledávky odepsat.Vím,že tento příběh je kapánek morbidní,leč všichni dotčení jsou přesvědčení,že pan doktor je živ a zdráv (reletivně mladý člověk),a chystá lov na peníze pacientů v tomto krásném městě.Přijde mi,že je to docela dobrý námět na filmové zpracování.
sendyman
30. ledna 2011 • 12:33
O Dubaji mi ani nemluvte. Jak o ní slyším, chce se mi řvát - nevím, asi vzteky...
Palopetro
30. ledna 2011 • 14:10
Co Vám udělala...
sendyman
30. ledna 2011 • 19:38
Žil a umřel tam jeden... Však ho znáte...
Palopetro
31. ledna 2011 • 08:55
A víte,že mě také napadlo...No urna jako urna- kurna.Svět je vlastně takové malé smetiště.