Život a styl

Zpět na článek

Moravské víno je výborné. Když je dobrý rok. Jaké ale bude solární víno?

2 komentářů

muhlhaus
6. prosince 2010 • 09:28
ale označovat chilské nebo australské za globalizovaný sirup, to asi je trochu blbost, že... Spíš mi přijde nesmyslné sem víno dovážet odněkud z druhého konce planety, když máme "svoje" víno moravské. Ale co do toho motáte sluneční elektrárny? To, že vinaři mají velkou konkurenci, které je těžké konkurovat, je jedna věc, to, že různí spekulanti chtějí zbohatnout díky chybám v zákonech a staví sluneční elektrárny, věc naprosto jiná. Nikdo vinařům nepřikazuje, aby svoje vinice zakryli solár. panely.
sopouch
5. prosince 2010 • 18:43
Jezdím už pět let 350 km na Moravu do Čejkovi pro víno. Mám tam svého vinaře od kterého kupuji víno. V listopadu jsem opět vyrazil do Čejkovi. Blížím se k vesnici, kochám se upravenými vinicemi a najednou mezi tím vším solární elektrárna. Ptal jsem se mého vinaře, co je to za nádheru. Ihned pochopil, na co se jej ptám a rozčílil se tak, že jsem myslel, že ho klepne šlak. Ten pozemek na kterém stojí solární elektrárna patřil Pozemskému fondu a ten jej potichu převedl na akciovou společnost , ta si vyběhala potichu povolení a než se kdo vzpamatoval elektrárna stála mezi vinicemi.