Život a styl

Zpět na článek

Je to oficiální: Evropa a Amerika přestaly být důležité

3 komentářů

staracek
4. prosince 2010 • 23:52
Usilovně přemýšlím, co mi na tom všem nepřipadá košer. Angláni brečí, že nedostali hlasy, které měli slíbené, že je "někdo" uplatil (přeplatil?) členy FIFA. Jak Rusko, tak Katar mají prostředky na vybudování infrastruktury, stadionů, hotelů..... Netuším, jaká kritéria jsou pro tuto volbu - kdo dá víc (bez ohledu na výdělek), kdo má lepší prezentaci, kdo hraje líp fotbal, kdo poslal "důležitější" zástupce na vyjednávání.... Připadá mi to celkem jedno. Rozhodně bych z toho nedokázal vytvořit závěr, že Amerika a Evropa přestaly být důležité a hrají druhé housle. Možná z pohledu úrovně fotbalu Gladiátorské hry - olympiáda, ME, MS, se mohou konat kdekoliv. V dnešním globalizovaném světě je to stejně jedno, protože to všechno stejně jede na dluh
staracek
4. prosince 2010 • 23:54
... a benzín bude stejně dražší
sendyman
3. prosince 2010 • 23:49
Když to nejsou židozednáři, nebo Bilderberg, tak jsou to petrodolary. Nebo zájmy Coca Coly (v Číně).
Hloupej, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Na to nadávají jenom ti, kdo se do takové situace nikdy nedostali a ani nedostanou...
Angličanů je mi líto, i když dávali taky. Ale málo.
Na druhou stranu, o pořadatelství nemám strach. Pro Rusáky je to příležitost, jak dokázat světu, že do něj patří a udělají pro to všechno. A o možnostech šejků snad ani nemá cenu pochybovat. Myslím, že jsou schopni ty stadiony postavit klimatizované... Navíc, pro bafuňáře z FIFA je to výborná výmluva: jde o popularizaci fotbalu v daném regionu. Nebýt MS, tak by tam ty stadiony přece nepostavili! I když myslím, že je postaví jako stavebnici a hned po MS je rozeberou a udělají z nich nějaký umělý ostrov, nebo hvězdoškrab...
A fanoušci, ti se holD cestou prohnou. Ale koho by sra.li nějací fanoušci!