Fotogalerie

Zpět na článek

Adolf Hitler chtěl být umělcem, ale jeho obrazy dokazují, že to byla marná snaha

25 komentářů

Martin Zalesak
9. dubna 2024 • 22:44
Dobrý den, některé obrazy nejsou tak špatné. Spousta soudobých rádoby
umělců akvareluje hůře než Hitler
Mr.klobouk
17. září 2023 • 20:15
Za mě jsou ty obrazy v pohodě, já sám bych to nikdy nenamaloval. A jak už tu někdo jiný píše byla chudá doba. Byl to amatér samouk, za mě ale pěkné, obzvláště ty stavby
Jan Nowak
10. dubna 2024 • 07:57
To teda nevím, mě se ty obrazy líbí. To jsou propagovaný mnohem horší matlaniny na trhu.
Ales Chocholousek
9. dubna 2024 • 22:43
Me to prijde jako normalni obrazy, nic hrozneho. Kdyby se zivil jako uspesny malir bylo by to pro svet lepsi.
Avatar - našinec}
našinec
9. dubna 2024 • 18:29
Tipuji, že jeden ten obraz má nyní hodnotu miliónů. Možná by Fiala měl začít malovat.
Vladimír Bulka
29. srpna 2023 • 22:07
Na samouka amatéra to vůbec není špatné, jakápak marná snaha, v galeriích visí mnohem horší věci. Maloval je nejspíš v době kdy se musel těžko protloukat životem a asi je nikdo ani moc nekupoval, snad za pár šupů, zase taková špička to opravdu není. Kdyby ho ale na tu školu vzali, mohl být třeba ilustrátorem, grafikem a ne psychopatickým masovým vrahem.
Neurolog
16. srpna 2023 • 16:47
Hele, Hitler byl zrůda. To je neoddiskutovatelný fakt. Ale ty obrazy jsou úplně v pohodě. A že ho komise vyhodila? Vzpomeňme na některé špičkové herce, která komise na DAMU vyhodila pro nedostatek talentu.
ivo (novy)
16. srpna 2023 • 14:57
Jestliže tohle namaloval jako samouk, tak talent a cit pro barvy rozhodně měl. Občas mu na nějakém obraze lehce ujíždí perspektiva ale je třeba dodat, že si nevybíral zrovna lehké motivy (budov). Každopádně byl ovlivněný německým romantismem, jako člověk musel být velmi citlivý, takže by stálo za rozbor, co všechno se muselo stát aby se z evidentně citlivého člověka stalo bezcitné monstrum.
Květa Korchová
16. srpna 2023 • 14:16
Obrazy Adola Hitlera jsou krásné! Myslím, že jejich hodnocení, je silně ovlivněno "člověkem", který je namaloval. Přesto, to Malíř byl!
Ales Chocholousek
9. dubna 2024 • 22:44
@našinec Myslite ze Fiala z SPD (to je neco jako NSDAP) umi malovat?