Komentáře

Zpět na článek

Kus Breivika má každý z nás v sobě

11 komentářů

Palopetro
18. dubna 2012 • 08:07
Ani po flašce bílého moravského archivního vína jsem nepřišel na to,jestli máte ty ku*vy islámské ráda či nikoliv.A to zejména v kontextu s ideou Hamšíkova článku.
Palopetro
18. dubna 2012 • 08:10
Sorry Hegerova.Pletete mě nějakým Hamšíkem.
pooch.ledog
18. dubna 2012 • 17:44
????? Tak temhle hlaskam nejak nerozumim.

A proc o tech Muslimech tak sproste?

Omyl, pro me neexistuje clovek jako Muslim, African, Evropan, atd.....na tohle rozdeleni kaslu. Pro me je clovek vzdycky jen CLOVEK a posuzuju ho jen podle toho, jak se chova. Nikoliv dle toho, odkud je. Ovsem chova-li se jako svine, nebo vyscanek, nebo hovado - dosad si co chces, pak to nevaham tak pojmenovat. A chova-li se vetsina jednoho kmene spatne, pak musim bohuzel konstatovat, ze je s tim kmenem neco spatne. To mi ale nebrani se stykat s temi jeho cleny kteri jsou v pohode. To jest nenuti mi sva nabozenstvi ci zvyky, berou me za sobe rovnou, jsou schopni me necim obohatit a je s nimi prima pokec. Nemam s tim problemy. Ja mam mezi Muslimy pratele a proto taky vim, jak tem inteligentnejsim a lepsim vadi to, co se v Evrope deje. Oni kdysi ze svych zemi odesli taky proto, ze se sice chteli mit hlavne lip matetrialne ale taky se chteli zbavit mnohych omezeni ktera jim otrodoxni pojeti Islamu diktovalo. Kdyz se Evropa zvrhne v nejaky druh islamskeho usporadani, pak uz nebodou mit uniku. Nechteji se nechat ovlivnovat zastaralymi nazory. Chteji zit vic v moderni dobe nez v te davno minule. Coz se jim nemuzeme divit a takovym budu rada i pomahat.
Jeste na zaver - ze se Muslimove dneska v Evrope chovaji blbe, je predevsim vina nas. To my jsme jim to dovolili, at uz z blbosti, naivity, lenosti a nebo vyscanosti. My ted jen sklizime plody toho jaci jsme uplynulych 30 let byli. Chapu ale, ze vsecko jsme vedet nemohli. Ovsem ted, kdyz uz se konecne vidi, kam tohle divoke souziti ruznych kultur vede, tak by se s tim konecne melo neco delat. Nebo uz nemame zadny pud sebezachovy?
pooch.ledog
17. dubna 2012 • 17:42
pseudointelektuala zijiciho pekne v zavetri v zemi, kde je muslim porad spise vyjimkou. Nic nez sbirka obvyklych klise a k tomu notna davka omylu.
Tak si to tedy vezmeme po poradku, pane Hamsik. Ja totiz na rozdil od vas uz 8 let ziju v zemi, kde je Muslimu vic nez dost. Jsem s nimi pracovne i pratelsky v dennim kontaktu a jednim z duvodu, proc jsem sem sla bylo prave multikulti nebot u nas se mi to zdalo, rekneme, malo barevne. Sotva me tedy muzete povazovat za zaujatou. Pocatecni nadseni ruznymi kulturami me vsak bohuzel uz opustilo a neni to mou vinou. Zjistila jsem totiz, ze napr. ta muslimska kultura se s nami nechce vice sblizit, chce si ponechat sve zvyky, lhostejno jak moc jsou barbarske ci jak tim ovlivnuji nas, pricemz nami za veskerou jim poskytnou peci jeste hluboce pohrdaji. A ze te pece konkretne v Britanii je teda dost. Tot pro zacatek. Takze dal:
1.Breivik je dusevne nemocne, deprimovane hovado, ktere by si naslo nejaky cil k nenavisti za vsech okolnosti. Ze vseho co mu lezlo krkem mu asi nejvic cneli pristehovalci, tak se zameril na ne. Stejne tak to mohlo byt neco uplne jineho.Tim padem to neni zadna berna mince. Ten se jen nahodou strefil do nalady casti obyvatel Evropy (a mozna i dal).Mozna si to tak vybral promyslene, protoze vedel, ze na tohle lidi utahne. Kdovi. Tudiz ja s nim nic spolecneho nemam, i kdyz jsem presvedcena ze imigraci je treba omezit a spoutat pevnymi pravidly.
2.Vetsina teroristu jsou Muslimove. To je nezvratny fakt. Mate nejaky dukaz ze tomu tak neni?
3.V jakych ghetech podle vas zili napr. atentatnici z Londyna, ci ti, co se pokusili o atentat na letisti v Glasgow. Pokud je mi znamo, meli VS vzdelani a to i lekarskeho smeru. Pochazeli z dobrych rodin, meli nadeji na velice slusny zivot. Jeden z techto panu doktoru bydlel u liverpoolske Penny Lane. Protoze se tam denne pohybuji vim, jak to ''ghetto'' vypada. Z ceho byli frustrovani tihle lide?
pooch.ledog
17. dubna 2012 • 18:03
4.Muslimove uz to tu zabiraji. Vy jste neslysel o mistech v Britanii, ktera vyhlasili svym uzemim a zbytku populace doporucili aby se tam neodvazili chodit? Pred par lety z toho byl skandal, kdyz to vzkazali dokonce tehdejsimu PM Gordonu Brownovi pri jeho planovane navsteve ctvrti v Birminghamu a Londyne. Nekde take nevahaji vyvesovat plakatky s upozornenim, ze nezahalene zeny budou muslimskym komandem, dbajicim o moralku potrestany, prelepuji reklamni plakaty ktere se jim zdaji nemravne, vyzyvaji k boji za nadvladu Muslimu, nebot nase prohnila spolecnost ztratila pravo na existenci. Po cele zemi maji tisice mesit ktere musi za silene penize hlidat tajna sluzba, protoze se v nekterych z nich prokazatelne navadi k nenavisti vuci majoritni spolecnosti. Myslite si, ze by do toho linava britska vlada vrazela penize kdyby nemusela?
5.Frustrovani jsou i Muslimove co se tu narodili. Ano, protoze nemuzou zit po svem. Nejde to po staru ani ponovu. Jsou v zajeti predpotopni ideologie ktera jim nedovoli se svobodne projevit v mnoha oblastech denniho a osobniho zivota. Ci je to vina? Tady byt nechteji, a v zemi svych predku uz vubec ne. Jak byste to resil?
6.Uplatneni na trhu prace - maji zde stejna prava jako kdokoliv z nas. Prijit do cizi zeme znamena delat a ucit se vic nez domaci. Myslite si, ze pro nas, bile, je jednoduche prezit na dnesnim trhu prace, uzivit se, ze nam nekdo umeta cesticku?
7.Muslimove svou porodnosti zachrani socialni stat. To je for stoleti. Zrovna oni, kteri sem jdou prave kvuli tomu soc. statu o kterem moc dobre vi, ze se o ne postara a ze se z nej budou mit tak jak se jim doma nesni. Ten napor, jaky predstavuji pro sluzby jako je NHS, skoly, socialni sluzby, je neskutecny. Ne nadarmo byl stanoven potrebny prijem ktery kazdy pristehovalec musi mit, nez dostane vizum a ma se to rozsirit dal i na rodinne prislusniky. O tom, jak malo vychovavaji sve potomstvo k praci radsi nemluvit. Stejne tak jako o tom ze vetsina Muslimek nedela a delat nebude.
pooch.ledog
17. dubna 2012 • 18:22
8.Muslimove Britanii radi vyuzivaji, nebot mit britske obcanstvi je skvele obchodovatelnou komoditou. Existuji tisice muslimskych decek, trvale zijicich mimo Evropu, ktera maji britske obcanstvi po rodicich kteri Britanii taky moc neznaji. Tim padem vsak maji narok na veskery socialni servis a to nekdy i v pripade, ze v Britanii vubec neziji. Do Britanie vsak muzou kdykoliv a cerpat ze stedreho soc. systemu, ktery bohuzel pomaha hlavne tem, kterym by nemel davat vubec nic. Nepochybne tihle dnesni nezletilci zplodi dalsi generaci pobiracu davek ktera to tu bude dojit co to da, tak jak to delaji jejich rodice. Tvrda prace, od Muslimu, aby nam zachovali socialni stat??? Jsem v pokuseni se vas zeptat, kdy se vam prihodil ten osklivy pad na hlavu. Protoze jinak si nedovedu predstavit, ze by nekdo v dnesni dobe mohl tak naivne premyslet. Jedine vysvetleni je, ze necestujete, tak rikajic neznate mapu, zijete v nejakym uzavrenym terariu a pokud uz potkate cizince, nebo dokonce Muslima, tak je to nekdo s VS titulem a hodne umirnenymi nazory. Protoze nemate paru o cem vlastne mluvite. Muslimove tehle generace, kteri do Evropy prichazeji jsou z vetsi casti nevzdelani vesnicani, kteri se nechteji nic noveho ucit, nemaji v podstate co nabidnout a navic se nechteji vzdat svych starych zvyku. Jak si predstavujete, ze tihle lide vytrhnou Evropu? Muslimove vzdelanejsi, pracovitejsi, se s touto sortou nestykaji a nechteji s ni nic mit, takze ti je k lepsimu neovlivni. V dobe, kdy je vsude vysoka nezamestnanost, sem chcete tahat lidi kteri de facto nic neumi a nenamahaji se naucit jazyk hostitelskych zemi, zato jsou schopni vyrobit pocetne potomstvo?
Co to udelat presne naopak nez radite vy. Nepodporovat bezhlave lidi kdovi odkud, zamerit se na vlastni problemy, prenest vetsinu vyroby zpet do nasich zemi, vytvorit dostatek pracovnich mist,nastavet skolky aby matky mohly zpet do prace a rodina vedela, ze uzivi hypoteku i sebe a to i s detma? Pak se ta porodnost mozna zvysi.
pooch.ledog
17. dubna 2012 • 18:34
A na zaver pane Hamsik, chranit si sve uzemi je snad prirozene. Nebo vy si myslite, ze byste mohl doharcovat do nejake muslimske zeme, delat si tam co se vam zlibi a oni by vam jeste tleskali? Tak to asi sotva. Oni si do svych veci taky nechteji nechat kecat, tak proc bychom to meli tolerovat my tady. Ja jsem Evropan, narozeny zde, v tomto prostoru. Chci aby vypadal evropsky a nikoli jako poustni stat 7.stoleti. Nemam absolutne nic proti zadne narodnosti a na barve kuze mi nezalezi. Vseci jsme jen lidmi. Ale nepreju si, aby mi nekdo nutil svuj zpusob zivota, a aby nicil to, co tu vznikalo po staleti. Nas evropsky svet ma jiste plno nedostatku, avsak to neznamena, ze by ho mela nejaka cizi enklava rozvracet. Sve problemy si snad muzeme resit sami a jak uzname za vhodne, ne rovnou bourat celou civilizaci.
Nektere staty uz to pochopily. Viz Svycarsko ktere tam uz nechce vic mesit a nedivim se tomu. Jsem pro multikulturni spolecnost, proc by mi meli vadit lide jineho puvodu a vyznani. Takova spolecnost vsak musi existovat na nejakych spolecnych zakladech, ma-li fungovat, a jednim z nich by melo byt, ze se se vsemi bude zachazet stejne. Tudiz zadne ulevy a vyjimky protoze nekdo veri v Allaha.
Prijde-li nekdo do cizi zeme, musi cekat, ze tam budou jine zvyky, nebude se mu mozna hned darit, bude na tom muset makat. Staty jako Francie a Britanie daly pristehovalcum vic nez dost. Zbytek byl na nich. Ze to nedokazali mnohdy vyuzit je jejich vec. Frustraci se nasili omlouvat neda. My jsme taky frustrovani z dnesniho sveta, ale neklademe kvuli tomu bomby do letadel. Kazdy z nas musi denne bojovat aby nejak prezil.
Lidi jako jste vy veskere problemy zlehcuji a delaji tim veci jen horsi. Nechapu, co vas k tomu vede. Tady nejde o to nekoho plane nenavidet, protoze je jiny. Jde o to, abychom se tu na tomhle svete vseci nejak smestnali, a to nepujde kdyz si bude jedna skupina lidi vyskakovat nad druhou, a to muslimsti pristehovalci bohuzel casto delaji. Toho se lidi boji.
Avatar - honzour}
honzour
17. dubna 2012 • 10:39
"bez muslimů se v Evropě jednoduše neobejdeme. Jen oni mohou zachránit náš projekt ze všech nejmilejších, tedy sociální stát."

Tak tohle je dobrej for. Ja socialni stat (v jeho soucasne velikosti) celkem uprimne nenavidim. A muslimove socialni stat nezachrani, naopak urychli jeho pad, jelikoz z nej budou hodne brat a malo davat. Totez treba Cikani. Nic na tom nezmeni jejich vysoka porodnost. Socialni stat v CR budou zachranovat z vyznamnejsich etnickych mensin tak maximalne Vietnamci a byvali Soveti, coz stacit nebude.

Jinak s temi pristehovalci jsme ve stejne brynde jako rimska rise s "barbarama". Proste nam taky hrozi vnitrni barbarizace a nasledny pad. Viteznym Germanum trvalo cca 1000 let, nez se dostali na uroven antiky. To neni moc radostna perspektiva. U nas je to zatim jeste celkem ok, ale kouknete se nekam treba do libovolne "slovenske" osady nebo na predmesti Parize.

Breivik je samozrejme lotr a terorista (ktereho meli jen po zbeznem vysetreni povesit), ale nebezpeci videl spravne.
Palopetro
18. dubna 2012 • 08:13
Jak znám tyhle seversky demokratické státy,tak bych nic nedal zato,že dostane podmínku,protože konal v sebeobraně.To bude teprve čurbes.
Palopetro
17. dubna 2012 • 09:19
Problém je patrně v tom,že umírněné "křesťanské" státy válcuje celé 20 století bezvěrství a důsledkem toho je zcela nedostatečná misionářská činnost v islámských zemích.No řekl bych,že je NULOVÁ.Pak se ovšem nemůžeme divit,že národy "posedlé" svoji vírou půjdou dále do světa tuto víru šířit hlava nehlava,padni komu padni.Pak už může nastoupit pouze 3 světová,která jistě vymýtí zejména radikální islamismus nejen ze současných teritorií,ale i z těch,na která si bude dělat nárok.Pak teprve dostane Breivik Nobelovou cenu za mír in memoriam. Jsou to prachbídné vyhlídky.