Zprávy

Zpět na článek

Rusalka jako prostitutka? V Londýně vypískali tvůrce moderní adaptace české klasiky

10 komentářů

hilltopper
4. března 2012 • 14:40
a bylo to skvele predstaveni. Nikdo nebucel ani nepiskal, naopak takhle dlouhy aplaus a 'Bravo!' jsem v ROH jeste nezazil (byl jsem tam poctvrte). Pro pana redaktora Stanka nekolik faktu: v tomto provedeni byla Rusalka poprve uvedena v Salzburgu roku 2008 (urazili vas tehdy Rakusane?). Rusalka nehraje ve spodnim pradle ani sekundu. Jeji sestry ano, valeji se po gauci, cesou si vlasy a lakuji nehty (a co vlastne vily maji delat, kdyz zrovna netanci na palouku a nesvadeji zbloudilce?), nicmene bordel scena nepripomina ani zdaleka. Ze je Rusalka ztvarnena jako prostitutka je proste nesmysl, naopak ma predstavovat protiklad ke svym ponekud 'lehcim' sestram. Kdyz na scenu dorazila Jezibaba s choditkem pro seniory a o chvili pozdeji Mourek s obrovskyma sviticima zelenyma ocima, brala to vetsina publika jako dobry vtip. Je to proste moderni remake klasickeho dila, to jeste neznamena, ze je to fraska. Well done Royal Opera House za odvahu. A dalsi well done za kvalitu peveckych vykonu.
pismenacislice
2. března 2012 • 11:32
A už to někdo z hlasujících viděl? Nebo platí: Nevím, o co jde, ale uráží mě to!

A jenom bych chtěl zareagovat na pana Staňka. Kráčí totiž o to, že Britové si hlavě umí dělat srandu ze sebe. Existuje málo národů, kteří by si dokázali dělat takhle černočernou srandu ze sebe. V tomho se hodně podobáme Britům - ale bohužel nejsme tak vtipní jako Britové. Takže východoevropské *** mě nijak neuráží.

p.s. přijeďte do ČR autem - a za hranicí ***, přijeďte vlakem - u nádraží ***, přileťte letadlem - v tágu letáky na ***... co je si ti cizinci mají myslet?
aznom
2. března 2012 • 11:36
Že je to tady samá kur.va!
aznom
2. března 2012 • 09:08
Staňku,Staňku,ty nešťastníče,na východoevropské kur-vy buď hrd,neb jsou známé,ceněné a milováné od Aljašky po Ohňovou Zemi.Pro "Rusalku",(Bůh ví jak to s ní bylo-Rusalka -Vodník hm,hm),
to je terno být za dorotu.Bůh ví ,jak to bylo s kněžnou v " Lucerně".Tak si dej panáka a neprskej!
placirkabodlo
2. března 2012 • 10:25
a co teprve bivoj s kikinou!
muhlhaus
2. března 2012 • 10:31
V každém případě bych radši potkal v Brdech polonahou Rusalku než např. Staňkova oblíbence Kluse.
muhlhaus
2. března 2012 • 08:05
(viz výše) - vidět za touto inscenací snahu zostudit východevropany s jejich prostitutkami, to už hraničí s totální ztrátou soudnosti
oldboy
1. března 2012 • 19:40
Opět bídná znalost angličtiny v praxi - představení naopak sklidilo mezi kritiky úspěch, nejhorší hodnocení byly 3 hvězdy z pěti. A co se diváků týče, stačí aby se sešla partička zaprděných důchodců bigmogulova typu, a už se píská. To však nelze označit za projev většiny publika.
bigmogul
1. března 2012 • 20:00
Do důchodu mám daleko, vole A co ty s tím nickem? Navíc nečerpám jenom z Reflexu, už včera z toho byla reportáž na ČT 24 i s ukázkama, dobrej hnus
bigmogul
1. března 2012 • 18:07
Chudák Dvořák.