Komentáře

Zpět na článek

Nafoukni si největšího Čecha, až praskne

48 komentářů

neilyoung
12. února 2012 • 15:29
Nejlepším může být vždy jen jeden. A tím samozřejmě myslím našeho předního architekta, ekonoma, klimatologa a enviromentalistu, basketbalistu a tenistu, prognostika, spisovatele, mistra situační komiky, Lukašenkova nejlepšího přítele i velkého obdivovatele SSSR, a v neposlední řadě i presidenta České republiky, soudruha Václava Klause
sendyman
11. února 2012 • 16:27
Sorry, jsem takřka v permanentním rauši, "dějiny" se melou a já jsem jejich součástí, zkrátka, sem tam nevím, která bije.
Místo "sofistikovaně" bych býval chtěl použít "eufemisticky", kdybych si býval byl na to vzpomenul, v tý inkriminovaný chvilce...
sendyman
11. února 2012 • 16:17
Nikoliv, vážená Poochová.
Dokonalej!
sendyman
11. února 2012 • 16:16
Dóóóbrý, Juro!
Ále, co, nic jinýho se čekat nedalo!
sendyman
11. února 2012 • 16:13
že jsem se dočetl, že Odcházení získalo VŠECHNY nominace, tak jsem si ho stáhnul (ale to je asi téma na jinou debatičku! ) a poctivě zhlédnul až do konce.
Mě nezaujalo, a to se, myslím, vyjadřuji docela sofistikovaně. Ale Dáša byla vynikající, to je pravda, taková "ze života"...
Dobrej postřeh, pane Hamšíku!
sendyman
11. února 2012 • 16:06
Ech, a nominace na Český lvy není aktuální?
strassidlo
11. února 2012 • 13:12
A to nejspíš ještě není konec. Zbývá ještě tolik možností.....
cartouche66
11. února 2012 • 11:16
To je daný tím, že 60. léta byla plná podobenství a obrazností vycházejících z náznakové kritiky, protože ta otevřená by se jistě setkala s represí. To je vůbec celý princip onoho poťouchlého žánru zvaného "absurdní drama" v němž "tvořil" Havel svá "díla". Proto lidem v jiné epoše a jiných historických podmínkách připadají jako odtržená od reality života, nesrozumitelná a těžko stravitelná. Ony "náznaky" které mají náboj kritiky nemohou pochopit, protože netuší, nač jsou namířeny. Ostatně tak tomu bylo již tehdy, kdy divákem byl povětšinou intelektuál schopný abstraktního pojetí reality, masový divák stejně takové podprahově pojaté sdílení nepřijal a dílo zůstávalo mimo okruh jeho zájmu. Na tom se nezměnilo než to, že dnes už ani ti intelektuálové nejsou schopni a hlavně ochotni takové pojetí přijmout za své, než s falešným ohledem na autora ...
cartouche66
11. února 2012 • 11:07
Jak tam píše, nebýt aureoly "bojovníka za svobodu", tak po něm es neštěk! Dokonce, jak říkaj dnešní komunisti, že největší chybou těch předlistopadových bylo zakazovat Havlovo "dílo", to naopak mělo být školní povinnou četbou a do divadla na něj měly chodit jako na státem dotovaná školní představení!
pooch.ledog
11. února 2012 • 00:25
Taky jsem rada, ze ne kazdy podlehl presvedceni ze o V.H. jen v dobrem, ba co v dobrem, radsi primo v superlativech a na vecne casy a nikdy jinak. V.H. je fantasticka ukazka toho jak dovedou nekteri jedinci manipulovat davy a jak se ten dav necha lehce opit rohlikem, o kterem pak je schopen tvrdit jakou bajecnu manu to vlastne pije. Musim se fakt smat kdyz vidim ty zatvrzele Havlovy priznivce bezhlave adorujici vsecko co jejich velky guru udelal a beda jim na to sahnout. On je ten kult osobnosti v podstate vzdycky stejny a existuje v kazdem spolecenskem usporadani. Jen ty idoly se krapet lisi. Nekteri lidi to asi ke svemu zivotu nutne potrebuji.