Zprávy

Zpět na článek

ANKETA: Má mít Evropská unie více rychlostí?

2 komentářů

stephanos
12. ledna 2012 • 12:29
Je třeba hledat elementární problém a ten dle mého názrou je zpronevěra vlád (lidi, které jsme zvolili). Všechny plány s intergrací a růstem žíívotní úrovně EU jsou skvělé, jen se opomělo na to, že nekradou jen pouzí občané všech států, ale i lidé vedoucí všechny státy. Až se změní přístup lidí, pak nastane blahobyt. Utopie se stane skutečností a my přestaneme žít v Absurdistánu.
pismenacislice
12. ledna 2012 • 11:44
Nechápu, proč by EU nemohla být společenstvím suverénních států s vlastní měnou, které pojí pouze volný pracovní trh a bezcelní obchod. Tak jsem si ostatně představoval EU těsně po revoluci, když se začalo mluvit o našem vstupu do ní. EU, v této podobě, je téměř vším, co jsem nechtěl. Modla společné měny ekonomicky nefunguje, jak se ostatně dalo čekat. A integrační étos EU zahnil do neustálého omezování demokratických principů a dosazování nekompetentních lidí od vrcholných evropských orgánů. A ve světle tohoto náš ministr Schwarzenberg chce přistoupit na odevzdání pravomocí ČR těm, kteří tuhle společnost dovedou až do ***e. On ani nikdo neví, jak bude ten text smlouvy vypadat - a kníže už je pro bezpodmínečné schválení. Dělá to asi proto, aby udělal radost svým kámošů z Bilderbergu, kteří by pravděpodobně byli nejšťastnější, kdyby celou EU vedl jeden úředník, kterého samozřejmě vybere někdo z nich. Prý chce aby ČR mohla ovlivňovat dění v EU - asi jako to ovlivnilo Slovensko . Prostě se sejde dvouhlavé tele Merkozy - a zbytek EU to odsouhlasí - a když ne, padají vlády. Tak by mě zajímalo, jestli ČR bude další zemí, ve které padne vláda, protože ČR neodkývá, co jí bude vnucováno. A doufám, že se Nečas nepo*** z tlaku eurofanatiků - a zachová se racionálně.