Komentáře
Jana Bendová: Česká vizitka. Prezident Pavel nepojede, neministr Turek pojede. Kdy premiér opouští vládu?
21 komentářů
Někdy si zkuste nastudovat, proč by PePa zvolen do vojenského výboru NATO....nikomu nevadil, byl tvárný a bezpáteřní, a uměl hrát na všechny strany...proč ne. Sám říkal, že šlo hlavně o administrativu výboru....je to jeho DNA výbava, kterou osvědčil v dávné minulosti. Navíc politická rozhodnutí nemá dohadovat bývalý vojáček, ale politik. V dnešní době Pavel v NATO, kde mají hlavní roli USA, hraje poslední nebo předposlední housle...už jen kvůli tomu, jak se vyjadřoval, prý "pan diplomat", o Trumpovi.
@pablo41- o moc víc hlasů nedostane, protože mnozí voliči za tu dobu umřou. Ale stále jich bude bohužel dost.
@Kajetan T je to presne tak, ale je velka chyba minule vlady, ze si nedali rezervu pro tento pripad, ted akorat nabili Buresovi, ktery se muze chvastat, ze Fiala taky neplnil, pritom je vsem jasne, ze Buresovi na tom zas tak nezalezi...
S tím plněním výdajů na obranu chybujete v hodnocení. Fialova vláda ta 2% splnit chtěla. Babišova je splnit už od začátku nechce.
@TomasTomas Tak proč nemít tvarneho a bezpáteřního hradního sasulu.Ten kdo si ho tam nasadil věděl a ví proč to udělal.Ale nepočítal že ve volbách zvítězí ANO.Je to sice překážka,ale ne nepřekonatelná.Hlavni postavy v zákulisí si i s tímto poradí.
Vážněš mne zajímá PROĆ SE pEPA TAKMOC SNAŽÍ SE TAM VECPAT. Na taková setkání púřece jezdí vláda a odpovědní. To dosdtal od někoho příkaz, nebo má národ rozeštvat. Fakt už mě ti psavci štvou - jak jsou tvární a nedokáží myslet. PROĆ
@arbitr víš doufám, že nejvyšší státní úředník NATO, tudíž i její hlava byl vždycky její tajemník, tudíž Mark Rutte, ty bote?
je naprosto logicke, ze PP chce jet na tento vrcholny summit, protoze se tam muze rozhodovat o budoucnosti aliance a tady i o nasi bezpecnosti a bude mozne se tam dozvedet klicove veci i pri neformalnich rozhovorech. A nezalezi az tak na tom, ze hajit plneni vydaju, nebo spis neplneni, tak to si ma odehrat agent Bures, jde o to, ze byt tam je proste naprosto klicove a je to kompetence PP, a kdyby se o ni nechal takto snadno "obrat" vladou trestne stihaneho a MOTOgauneru tim, ze by rezignoval, tak by vytvoril precedens do budoucna, a to rozhodne neni v zajmu teto zeme. A dalsi vec je, ze Bures a spol. nechteji, aby jim PP rozbil falesnou legendu o tom, jak je Donik Oranzada pochvalil za "neplneni zavazku", i kdyz na tom trva, ale kdyz oni mu tak hodne lezou do zadku, tak jim to prece odpusti a tuto legendu by jiste po summitu klidne vypraveli a jeste se tim chlubili, ale nic nebude vzdalenejsiho realite...
Pan prezident je jako malej kluk - když mu Turek či Macinka "rozšlapou bábovičku" ( údajně nebude moci lobovat za české zbrojovky ? ! ) žaluje "velkému bráchovi" Ústavnímu soudu - místo aby byl státníkem a diplomatem a choval se jako chlap a poučil se pro příště, že vláda vládne a rozhoduje a prezident zastupuje na venek (nemáme prezidentský systém), a tak příště v ž d y hledal kompromis, naslouchal vládě, nepomlouval, nežaloval, ale reprezentoval důstojně svůj úřad!
A teď ta otázka: Co by jmenovitě on, krom nepotřásání rukou s tou "odpornou osobou", rozuměj prezidentem USA a skutečnou hlavou NATO dělal, když místo obhajoby našich důvodů neplnění závazku v r. 2025 a 2026 a postojů vládu naopak kritizuje ? To by sliboval jako "reprezentant na venek" něco, o čem budou rozhodovat tato a příští vláda - rozhodně ne on z titulu prezidenta?
A teď ta otázka: Co by jmenovitě on, krom nepotřásání rukou s tou "odpornou osobou", rozuměj prezidentem USA a skutečnou hlavou NATO dělal, když místo obhajoby našich důvodů neplnění závazku v r. 2025 a 2026 a postojů vládu naopak kritizuje ? To by sliboval jako "reprezentant na venek" něco, o čem budou rozhodovat tato a příští vláda - rozhodně ne on z titulu prezidenta?
Prezident Pavel mohl tomuto všemu předejít nejmenováním Babiše premiérem. Vždyť ve srovnáním s Babišem je Turek učiněné dobrotrus demo lilium a přeci ho Pavel kvůli pár gestům a kecům nejmenoval.
Vzít Pavel na Turka a Babiše stejný metr, musel by Babiše s jeho odpornou lidskou, byznysovou i stát dojící a demokracií destruující minulostí rovnou zastřelit.
Vzít Pavel na Turka a Babiše stejný metr, musel by Babiše s jeho odpornou lidskou, byznysovou i stát dojící a demokracií destruující minulostí rovnou zastřelit.
Nejmenší parlamentní strana určuje směr politiky ČR. To nevymyslíš. A Slabiš jen koulí očima. Jsem zvědav, kdy mu dojde s MOTO bandou trpělivost.
@arbitr - na to co ty tady popisuješ stovkami písmen, ti odpovím několika písmeny : cha cha cha. 🐂🐓🦋🏅
@E M vážně mě zajímá proč se nějaký E M, který tomu vůbec nerozumí musí k tomu vyjadřovat?
@Kajetan T jo to bohuzel bude, ale bude jich postupne ubyvat, to je neodvratne, ale priste to jeste porad muze stacit, ale taky nemusi, to je jeste daleko predikovat
@Kajetan T
Jestli to není tím, že Babiš a JUDr.Schillerová PhD - na rozdíl od politologa prof. Fialy a absolventa EF VUT Brno Stanjury rozumějí ekonomii a umějí spočítat, jak jsme na tom. Pan Fiala byl zejména "signalista", jak sám říkal, vysílal signály - ale ekonom také nebyl. Je zajímavé, proč oni neplnili úkol vybudovat požadovanou těžkou mechanizovanou brigádu, nic nevybudovali, jen nejprve na léta rozhodli o financování letadel , jaská dlouho neuvidíme a na konec objednali těžké tanky, (které neunesou naše mosty a tak se musí bourat) takže nemáme ani těžkou brigádu, ani protivzdušnou obranu, ani vojáky , máme objednané těžké a pomalé tanky- ale platíme letadla, co možná budou v budoucnu k použití (až na to, že opět špatně spočítali náklady a tak se (opět) zmýlili o - 40 miliard, o které budou-li někdy vůbec - budou letadla + provoz ještě dražší). K serióznosti připraveného rozpočtu se vyjádřili odborníci ( a Babiš se Schillerovou sklízejí, co oni zmrvili).
Naopak Babiš je starý praktik a Schillerová se v oboru finančnictví pohybuje léta. Spočítali si prostě, jak na tom jsme. A není to nic veselého. A tanky místo másla - na to už v minulosti také někdo dojel...
Jestli to není tím, že Babiš a JUDr.Schillerová PhD - na rozdíl od politologa prof. Fialy a absolventa EF VUT Brno Stanjury rozumějí ekonomii a umějí spočítat, jak jsme na tom. Pan Fiala byl zejména "signalista", jak sám říkal, vysílal signály - ale ekonom také nebyl. Je zajímavé, proč oni neplnili úkol vybudovat požadovanou těžkou mechanizovanou brigádu, nic nevybudovali, jen nejprve na léta rozhodli o financování letadel , jaská dlouho neuvidíme a na konec objednali těžké tanky, (které neunesou naše mosty a tak se musí bourat) takže nemáme ani těžkou brigádu, ani protivzdušnou obranu, ani vojáky , máme objednané těžké a pomalé tanky- ale platíme letadla, co možná budou v budoucnu k použití (až na to, že opět špatně spočítali náklady a tak se (opět) zmýlili o - 40 miliard, o které budou-li někdy vůbec - budou letadla + provoz ještě dražší). K serióznosti připraveného rozpočtu se vyjádřili odborníci ( a Babiš se Schillerovou sklízejí, co oni zmrvili).
Naopak Babiš je starý praktik a Schillerová se v oboru finančnictví pohybuje léta. Spočítali si prostě, jak na tom jsme. A není to nic veselého. A tanky místo másla - na to už v minulosti také někdo dojel...
@pablo41 Na seznamu cz.min.tyden psali,kdyby byli teď volby tak ANO s necelými 33%vyhraje.Tak co se někteří čili,že ve většině nemohou zapomenout na vládnutí Fiali a Spolu.
Přijdou ztrhnuté politické body a špatné renomé v zahraničí, kde má předseda špatnou reklamu spoustu let a teď ještě k tomu přidal Kluky z plakátu M+T.
Opravdu parta hic práce nic.
Emoce stranou přátelé, je třeba myslet a budovat tuto zem a ne ji bourat a zadlužovat !
Stačí, když doma budeme muset platit z našich kapes miliardy že státniho rozpočtu za předsedu, kterou nám Brusel v dotacích neproplatí. !!!