Komentáře
K nechutnostem na Slavii: Idiotů bylo a je na fotbale vždy dost. Jejich barbarská kultura je jako rakovina
16 komentářů
Alena Kostelecká
To je zpráva dne, respektive týdne. Pár idiotů si vyrazilo vybít mindráky a tady se z toho dělá jakoby explodoval Temelín. Podle mě, spíš než do kriminálu, patří do Bohnic. A už s tim nevotravujte, děkuji.
Je to společensky globální problém. Když jdu až na dřeň, je to problém politiky, peněz, právního systému a toho, že se pořád řiká "proč to nejde", místo toho aby se hledalo "jak to udělat". Je to o lidech, o tom co jim dovolíš a o tom jaký prostředí ten fotbal pěstuje. Příklad bych si vzal z toho jak to mají ve Švýcarsku (sdílený registr násilníků, doživotní zákazy všude, kaskádový systém, propracované kamerové systémy..) a nebo zavést nulovou toleranci.
Není to o tom, vymýtit agresory (ty tu budou vždy), ale o tom aby se jich stát nebo klub přestal bát a řekl jasně "Fotbal je služba pro veřejnost, a pokud ji zneužíváte k násilí, přijdete o něj."
V Česku (i v dalších státech) se pořád tváříme, že chuligánství je „specifický folklór“, který se musí trpět, aby nebyla nuda. Je to ostuda a neschopnost státu a klubů prosadit pravidla, která můžou fungovat a fungují už jinde.
Dokud bude pro stát jednodušší poslat na stadion 500 těžkooděnců za peníze daňových poplatníků, než změnit tři odstavce v zákoně a postavit se ultras, budeme se dál dívat na lidi v kuklách se světlicema a bát se o život.
Není to o tom, vymýtit agresory (ty tu budou vždy), ale o tom aby se jich stát nebo klub přestal bát a řekl jasně "Fotbal je služba pro veřejnost, a pokud ji zneužíváte k násilí, přijdete o něj."
V Česku (i v dalších státech) se pořád tváříme, že chuligánství je „specifický folklór“, který se musí trpět, aby nebyla nuda. Je to ostuda a neschopnost státu a klubů prosadit pravidla, která můžou fungovat a fungují už jinde.
Dokud bude pro stát jednodušší poslat na stadion 500 těžkooděnců za peníze daňových poplatníků, než změnit tři odstavce v zákoně a postavit se ultras, budeme se dál dívat na lidi v kuklách se světlicema a bát se o život.
Idioti jsou podstatou fotbalu. S čestnou výjimkou legendárních Klapzubáků 

Už len to, že idú na futbal so zahalenou tvárou, hovorí za všetko.
Zakomplexovaní, zbabelí aloisovia a fickovia, ktorí sú ochotní všetkého zlého, ak ich je dostatočne veľa.
Vykrikovať z davu a so zahaleným ksichtom, že niekoho podrežeš spolu s celou rodinou, to je také mačovské, v hospůdce páté cenové skupiny bude tá améba možno aj dve hodiny za hrdinu.
Kompetetní by mali verejne týchto ľudí vyzvať, aby sa sami prihlásili a niesli prípadné následky, keď už sú takí hrdinovia davového ničenia.
Zakomplexovaní, zbabelí aloisovia a fickovia, ktorí sú ochotní všetkého zlého, ak ich je dostatočne veľa.
Vykrikovať z davu a so zahaleným ksichtom, že niekoho podrežeš spolu s celou rodinou, to je také mačovské, v hospůdce páté cenové skupiny bude tá améba možno aj dve hodiny za hrdinu.
Kompetetní by mali verejne týchto ľudí vyzvať, aby sa sami prihlásili a niesli prípadné následky, keď už sú takí hrdinovia davového ničenia.
@Mátoha Parohatá
Hmm, zatímco u vás střílel tichošlápek "progresivní intelektuál" Juraj Cintula. Je to celospolečenský problém týkající se všech vrstev a jakéhokoliv politického zřízení.
Nebyl toho prost ani Husákův totalitní režim, kde se stala událost z června 1985. Fanoušci fotbalové Sparty tehdy po cestě vlakem z Prahy do Banské Bystrice na důležitý zápas svého klubu zdemolovali několik železničních vagónů a slovně i fyzicky napadali spolucestující.
Hmm, zatímco u vás střílel tichošlápek "progresivní intelektuál" Juraj Cintula. Je to celospolečenský problém týkající se všech vrstev a jakéhokoliv politického zřízení.
Nebyl toho prost ani Husákův totalitní režim, kde se stala událost z června 1985. Fanoušci fotbalové Sparty tehdy po cestě vlakem z Prahy do Banské Bystrice na důležitý zápas svého klubu zdemolovali několik železničních vagónů a slovně i fyzicky napadali spolucestující.
ALOIS KRYM
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Včerejší exces na Slávii je m.j. důsledkem radikalizace celé společnosti. Kdo se o ní zasloužil nechám na každém z vás.
Fotbal byl vymyšlen jako způsob, jak za jakýs takýs pravidel "sportem" upustit krvavě agresivní atmosféru dělnických kolonií industriální Anglie. Což se u samotné hry jakž tak povedlo, ovšem vůbec ne mezi fanoušky, zvláště u radikálních fans.
Ti na fotbal nechodí aby fandili sportu, ale si vybyli své negativní emoce ze svých bídných životů. Což bohužel vedení klubů, podělané ze sociálních sítí lezením do jejich zádí podporuje.
Jako důkaz slouží jiné sporty, kde byť tam stejné klubové či národní emoce planou se násilí téměř nevyskytuje. Překvapivě ani u mnohem tvrdšího ragby.
Ti na fotbal nechodí aby fandili sportu, ale si vybyli své negativní emoce ze svých bídných životů. Což bohužel vedení klubů, podělané ze sociálních sítí lezením do jejich zádí podporuje.
Jako důkaz slouží jiné sporty, kde byť tam stejné klubové či národní emoce planou se násilí téměř nevyskytuje. Překvapivě ani u mnohem tvrdšího ragby.
Vypatlaní mamlasové to berou jako "srdíčko". Dokud trest dostane Souček, že se těmto vylízancům nepokloní, bude to pořád stejné. Anglie ukázala cestu, my po ní nejdeme a tihle vylízanci jsou modlami...
Joska Oltec
To že byli nejhoší Hooligans identifikováni a pak dáni na černou listinu je něco, co v UK dělají již dlouho. Jenže nelze u každého při vstupu na další zápas kontrolovat identitu, a AI rozpoznáváni tváří zase budí odpor o "Velkém Bratru" a ochraně soukromí.Co ale poliši mohou je kontrola pasů či ID karet při zápasech UK týmů mimo IUK - to pak poliši kontrolují identity v přístavech a na letištích a hooligans do destinací cestovat nemohou. Vždy jich takhle autority zablokovaly několik stovek.
https://www.gov.uk/government/news/hooligans-blocked-from-going-to-world-cup
https://www.gov.uk/government/news/hooligans-blocked-from-going-to-world-cup