Komentáře

Zpět na článek

Vít Vlnas: O Achilleově štítu a samozřejmosti války. Jak jsme podlehli dojmu, že válka už tu nemůže být

4 komentáře

Richard Sebesta
Autore Vite Vlnasy to je pravda .Jak jsme podlehli dojmu ze valka uz nebude.Zarukou mel byt " obranný " pakt NATO .Jenže právě on je pravý opak ,valky a agrese sam podněcuje bud celý viz.Srbsko nebo jeho hlavní člen USA viz.Irak,Iran atd.Neco je tedy s ním špatně.
Pavel Maleček
@Richard Sebesta - ale prdku, NATO armáda si v preventivních válkách vedla dobře. Pak však nastoupili falešně lidskoprávním progresivismem zblblí politici a z vítězství udělali prohru ba i zbabělý útěk - viz Afghánistán či subsaharská Afrika, tedy před islámem. O Rusku nemluvě.
Miloš Tesař
@Richard Sebesta pakt NATO vznikl protože USA potřebovaly po válce zlegalizovat základny v Evropě, tak vymysleli NATO. O šest let později vznikla Varšavská smlouva jako východní protiváha. A ono to fungovalo docela dobře. Karta se začala obracet když se ze spřátelené RF ( dohody z Prahy ) potřebovala stát nepřátelská strana. Ono nebylo najednou potřeba zbrojit. Strašák komunismu pryč, strašák Bin Ládin pryč. Takže puč v Ukrajině a jasné provokace. A objevila se hrozba, kterou zbrojovky s politiky potřebovaly , vymysleli nepřítele a nařídili satelitním podřízeným státům se bát. Tak se bojíme podle rozkazu od USA. A ještě se bát budeme muset - je nakoupeno málo flintiček.
Avatar - Richard Šebesta
Richard Šebesta
@Miloš Tesař V podstatě to lze akceptovat