Prostor X

Zpět na článek

Elizaveta Maximová: Zažila jsem tam velký šok. Kvůli roli strávila měsíce v psychiatrické nemocnici

4 komentáře

torstt
Absolutně nehodlám komentovat polistopadovou filmovou a TV tvorbu. Na to mám příliš slabý žaludek. Snad jen tolik: E. Maximová kvůli roli trpěla v léčebně a díky tomu vznikl film, který určitě dostane nějakého Českého lva, dokonce mám tušení, že i letos bude ve skladu více českých lvů než natočených filmů. Ale s těmi si jistě p. Hřebejk nějak poradí. Celoživotní dílo Z. Svěráka a E. Holubové nebude opomenuto !
Ten film, tuším že Máma, pak zase zapadne do fundusu měšťácké bezbarvé kultury a neštěkne po něm pes. Honoráře budou vyplaceny, fotografie ve společenských časopisech otištěny. A za rok.repete. Ještě, že tu jsou Světáci, Ikárie XB1, Upír z Feratu, Kočár do Vídně, Zánik samory Berhof, Stíny horkého léta, Tažní ptáci, Čekání na déšť, Petrolejové lampy, Limonádivý Joe a další díla z té hrozné doby, kdy tady vše ničila ta strašlivá totalita a cenzura !
Pavel Maleček
Ano v reálném žití tragický příběh. Ovšem filmově to přes až viditelně úpornou snahu režiséra i herců nezaujalo - tak to končí když se "moc tlačí na pilu". Ke všemu tu progresivistickou.
Jednoduchý, předvídatelný děj, ploché postavy, herecky až na maskérnu žádný zázrak. Vše postaveno jen na představě hrůznosti, kdyby o realitu šlo.
Byly jakési pokusy srovnávat to s Přeletem nad kukaččím hnízdem. Ty však rychle zmlkly - nebe a dudy.
Strach je expert na lidsky "útulné" pohádky. K nim by se měl vrátit. Jen v nich mladou Čtvrtníčkovou vyměnit za mladou Šporclovou - ta až se vyblbne v odlehčených rolích bude skvělá. Ty těžké by ji mohly herecky i lidsky zničit.
Nejvíc mě ve spojením s tímto dílem zaujalo toto:
Kýč se často definuje jako sebedojímání se nad dojetím. A také jako kradení uměleckých postupů bez pochopení jejich kontextu. Aby to bylo zcela jasné, bude moct být ode dneška ve slovníku odkaz na film Máma, jehož jediným smyslem je zřejmě právě kýčovitě se tetelit. Intimní příběh bez smyslu pro intimitu.
bella.
🟥Panebože, několik měsíců nakoukávala mentálně nedostatečné.
Sorry jako, ale to veliká hérečka nebude.Vím, že ten film je teď nějak slavný, ale zas tak moc ne, protože jsem ihned zapomněla název!
Mimochodem kvůli roli se neholila, nestříhala nehty, zpustla ... no tak!
🟥Vše s mírou Jelizaveto!
Avatar - Alois  Rudý
Alois Rudý
Ach ty ženy, samé trauma.🙄