Zprávy

Zpět na článek

Google poprvé zveřejnil, jakou zanechává uhlíkovou stopu. Rozpoutal tím vášnivou debatu

13 komentářů

Jarabak
12. září 2011 • 17:57
To je jednoduché. Všechny oteplovačské zelené, původně rudé, mozky nechť přestanou používat PC, jelikož nejen Google, ale i jakákoliv jiná firma a ktivita na netu spotřebovává energii. Zahrabte se do země, oteplovači a uduste se, bude po problému
opavska.kmo
12. září 2011 • 16:48
"Když sedíme doma u počítače a hledáme něco na netu, vyprodukujeme tím průměrně 1,42 kg uhlíku na osobu."
opavska.kmo
12. září 2011 • 16:53
Krom toho - jediný uhlík který já osobně při sezení u počítače produkuji je ten, který vypouštím tělesnými otvory (při dýchání, např.). To, jestli elektrony proudící do mého počítače začaly svou pouť v generátorech přečerpávací, uhelné, plynové, jaderné nebo fotovoltaické elektrárny nejsem s to určit, takže mi s těmi uhlíkovými stopami (moderně" footprinty") jděte k šípku...
fakov
12. září 2011 • 07:50
Opravdu by mě zajímalo, jak může mít provozovatel nějakých internet. stránek nějakou významnou uhlíkovou stopu, nebo dokonce proč musí mít vlastní elektrárnu. Buďto jejich ajťáci používají nějaké předpotopní obří počítače s náročným chlazením, nebo snad se musí chladit jejich geniální mozky? Podle mě největší uhlíkovou stopu může tvořit jejich létání na služební cesty nebo dojíždění do práce. Nebo je to celé jen vtip?
simeklubor
11. září 2011 • 01:39
dodnes si pamatuju z hodin branný výchovy ty strašlivý plyny: Sarin, Soman, Yperit. Naše děti už tyhle slova neznaj, ty se učej vo nový hrůze hrůz - oxidu uhličitým, plynu ze všech nejstrašnějším, kterej zničí všecko živý. Každý vaše vydechnutí, milý děti, je pomalá vražda naší krásný planety. Praví souška učitelka třetího tisíciletí.
pavel.pablo
10. září 2011 • 15:53
je donebevolající konstrukt. I vodní pára má větší skleníkový efekt než oxid uhličitý. Zakážeme mraky
jaonea
10. září 2011 • 16:02
blbost myslite nejspise vodik...
jecchus
11. září 2011 • 20:27
Ne, myslí vodní páru, blbost a nedostatek sebereflexe stříká naopak z vašeho příspěvku...
hb123
10. září 2011 • 13:48
Myslím v tom článku... Ekoteroristi už vážně nevědí kudy kam? Speciálně pasáž o všech mailech pod jednou střechou je zábavná až to mrazí...
von.rammstein
10. září 2011 • 11:41
i když na druhou stranu to zase není málo.