Komentáře

Zpět na článek

Pivo, zpěv a zlato pod Orlojem. Co je víc české než hokejové finále na bouřícím Staromáku?

17 komentářů

Hulin No More
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Frank51482
Je vidět, že jednodušším individuím stačí, když se mají kde ožrat a vyřvat. Vypadá to, že pětikolka se zase až tak moc obávat nemusí.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Frank51482
bude to pro tebe asi kulturní šok, ale radost z toho titulu mají lidé bez ohledu na politické preference. Pokud tě hokej nezajímá, není nic jednoduššího, než hokej ignorovat. Já také nechodím na diskuze o baletu a nechodím jim tam psát, že nejsou normální, kulantně řečeno...))))
Avatar - našinec
našinec
@Frank51482 Již ve starém Římu věděli, že pro bezpečné vládnutí stačí dát lidu chléb a hry.....Chléb a hry je latinské úsloví (panem et circenses), které charakterizovalo přístup císařů v pozdním úpadkovém období Římské říše, kdy byla za jídlo a hry získávána přízeň prostého lidu, která pak byla využita k jejich vlastním cílům.
Avatar - našinec
našinec
Při sledování výkonu rozhodčích v utkáni Rakousko - Švýcarsko jsem odhadl, že ve finále zvítězí těsně ČR nad SUI. Stalo se.
Avatar - epr3
epr3
Co je víc, než pivo, zpěv a zlato pod Orlojem? Defenestrace současně vládnoucích zm.dů dříve, než nás úplně zničí.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@epr3
kdo ti brání, kuliferdo? Jen by sis možná měl uvědomit, že balancuješ na hraně trestného činu...))))) Tihle mamlasové, co si myslí, že jsou na internetu anonymní a vyzývají k popravě politiků, mě nikdy nepřestanou bavit...
Avatar - epr3
epr3
@Uživatel_5734171 To jsem rád, že máš dobrou náladu. Ty se necháš klidně uvařit do měkka a ještě za to těm zmetkům poděkuješ.
Mimochodem, defenestrace ještě nutně neznamená poprava, zase čteš něco z tvého hajzlpapíru.
Avatar - Rijard_65
Rijard_65
@epr3 Ubohý zoufalče, co plete politiku do všeho.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
@Rijard_65
on bohužel není sám, někteří politici mu jdou "příkladem". třeba bolševička Konečná. Je to extra odpuzující když si člověk uvědomí, co za šílenost provedli bolševici mistrům světa z roku 1949. KSČ a KSČM by se měli hokejistům obloukem vyhýbat...
Avatar - epr3
epr3
@Uživatel_5734171 Konečná nebyla v době komunistických represí ještě na světě a nevím o nikom, komu by ublížila.
Proč tě neštve cenzura a bonzování, které tady v duchu bolševických tradic zavádí Rakušan?
PEtr Tobes
@Uživatel_5734171 je to tak, konecna je opravdu hodne nechutna, sice sama nenese za tyto hruzy osobni odpovednost, ale staci, ze se k tomu takto hlasi a nestydi se za to, to je desne
Avatar - našinec
našinec
@Rijard_65 Není sám, viz Buchert, redaktor a hlavní editor Reflexu.
Avatar - epr3
epr3
@Rijard_65 Ubohý Retarde_65
Nommonik
@epr3 Ty budeš jistě prosťáček. Lůza vždy zbožňovala násilí. Nezkoušeli to tuhle v USA příznivci příčesku? Jistě jsi jim fandil...
Avatar - epr3
epr3
@Nommonik Prosťáček jsi spíš ty. Za to, co je tady dnes, může občanská poslušnost a devótnost. Kdybychom nebyli líní dát otevřeně najevo svou nespokojenost, Nutelenko by si nedovolil být až takový arogant, a obecně by si ta pětiblbečkovská parta tak nevyskakovala.
Avatar - Uživatel_5734171
Uživatel_5734171
bylo by dobré využít tenhle fantastický úspěch pro dobré věci. Osobně bych tlačil třeba na změnu systému financování sportu. Ideální jsou třeba daňové asignace. Štve mě, že to žádná strana nemá ve svém programu, dokonce ani přitroublý Okamura, přitom není přímější demokracie, než mít možnost část svých daní přímo posílat na to, co sám chci. Někdo to pošle na mládežnický sport, někdo církvi, někdo na kulturu. Bavíme se o nějaké malé částce přímých daní, ale jasně by to ukázalo, co lidi opravdu chtějí. Já osobně bych to poslal právě na mládežnický hokej, protože mám v rodině dva hokejisty a vím, kolik to rodiče stojí peněz. Desetiletý hokejista stojí 25 tisíc ročně a to jen na vybavení. K tomu cesty na tréninky, na zápasy, soustředění. Jestli by někomu na Staromáku lidé měli děkovat, tak rodičům hokejistů. Ostatně příběh mámy Pastrňáka, která jako samoživitelka měla tři další práce, aby kluky uživila a měla peníze na jejich hokej, je dobře známý...